Başgardiyan rüşvetten gözaltına alındı

Başgardiyan rüşvetten gözaltına alındı  .15316
  • Giriş : 11.03.2008 / 18:06:00

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde Kapalı Cezaevi'nde görevli infaz koruma baş memuru, bir mahkumdan rüşvet aldığı iddiasıyla gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Cezaevinde, 4 yıldır cinayet suçuyla hükümlü olarak kalan Beşir A., 2006 yılından itibaren kendisine iyi davranılması ve iyi halli mahkum statüsü uygulanması için İnfaz Koruma Başmemuru Adil A.'ya 5 bin 500 YTL para verdiğini ileri sürdü. Beşir A. başgardiyanın kendisinden sürekli para istediğini belirterek cezaevi savcısına şikayette bulundu.

Bunun üzerine savcının talimatı ile mahkum Beşir A., seri numarası alınmış 500 YTL'yi başgardiyan Adil A.'ya, kendisine iyi davranılması için rüşvet olarak verdi.

Mahkumdan parayı alan Adil A., mesai saati çıkışında kendisine ait 63 VH 899 plakalı otomobil ile cezaevinden ayrılmak isterken savcı tarafından durduruldu.

Adil A.'nın üzerinde yapılan aramada seri numaraları alınmış paralar bulununca gözaltına alındı. Başgardiyan Adil A.'nın hakkında 'rüşvet almak', mahkum Beşir A. hakkında ise hakkında ise 'rüşvet vermek' suçlarından soruşturma başlatıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious