Başhekim: Polis daha önce gelmiş

Başhekim: Polis daha önce gelmiş.11100
  • Giriş : 15.01.2009 / 15:02:00

Ergenekon soruşturmasında aranan Emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün yakalandığı hastanenin başhekimi polislerin erkenden gelerek Ersöz'ü beklediğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ergenekon soruşturması şüphelilerinden firari Emekli Tuğgeneral Levent Ersöz, bu sabah geldiği Ankara'nın Balgat semtindeki Özel Yüzüncü Yıl Hastanesi'nde yakalandı. Hastanenin Başhekimi Operatör doktor Talat Aydın konuya ilişkin soruları yanıtladı. "Bize Mehmet Orhan Gülcü adıyla müracaat etmiş. Tahminim, yattığına göre bu hasta daha evvel de buraya gelmiştir. Üroloji bölümüne gelmiş buradaki yapılacak ameliyatın isminden çıkarıyorum" diyen Başhekim Aydın, teşhisin sorulması üzerine, "Prostat hipertozi dediğimiz prostatın büyümesi" yanıtını verdi.

Ersöz'ün üzerinden başka isimlere ait çok sayıda kimlik çıktığını anlatan Başhekim Aydın, "Başka klinikten gelmiş, onlar bize göndermişler. Kendi üzerinden de müteaddit (çok sayıda) hüviyetler çıkmış. Bilmiyorum ne kadar doğru. Beraberinde götürdükleri polis arkadaşlarından duyduklarından tespit ettik" diye konuştu.

Polislerin aldıkları istihbarat doğrultusunda sabah erken saatlerinde hastaneye gelerek Ersöz'ü beklediğini bildiren Başhekim Aydın, "Bugün sabah 08.15 civarında gelmiş, beraberinde iki kişiyle. Polis Ersöz'den evvel gelmiş olabilir" dedi.

Arandığını öğrenince Rusya'ya kaçtığı belirtilen ve hakkında yakalama emri bulunan Emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün, geleceği ihbarını alan güvenlik güçleri alarma geçti. Asker ve özel harekat polisleri çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. Hastaneye giren timler, yaklaşık yarım saat sonra Emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün koluna girerek dışarı çıkardı. Üzerinde pardösü bulunan ve sakallarının uzadığı dikkati çeken Emekli Tuğgeneral Levent Ersöz, hemen bir araca bindirilerek emniyete götürüldü.

Levent Ersöz, Bursa Jandarma Bölge Komutanlığı yapmış ve Bilecik'deki 2'nci Jandarma Er Eğitim Tugayı Komutanlığı görevindeyken emekliye ayrılmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*