Başhekimi öldüren hakaret!

Başhekimi öldüren hakaret! .9915
  • Giriş : 07.08.2007 / 16:36:00

Bolu'da intihar eden başhekimin sır intiharı aydınlanamıyor ama yeni iddialar var.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bolu'da 30 Temmuz günü pompalı tüfekle intihar eden Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Başhekimi Dr. Sedat Turgay ölüme götüren neden henüz belirlenemezken, tarafların iddialarıyla olay arapsaçına döndü.

Hastanede görevli bir yönetici ise müfettişlerin başhekime ve hastane personeline hakarete varan baskı uyguladıklarını ve bunlardan Mutlu Güner’in Başhekim Turgay’ı herkesin içinde, "Lan başhekim gel buraya" diye çağırdığını öne sürdü.

HASTANE YÖNETİCİSİNDEN ŞOK İDDİA
Adının açıklanmasını istemeyen hastane yöneticisi de, aile ve Tabip Odası'nın iddialarını destekler nitelikte ‘Dr. Turgay’ın intiharına müfettişlerin psikolojik baskısının yol açtığını’ iddia etti.

‘LAN BAŞHEKİM GEL BURAYA’
Başhekim Dr. Sedat Turgay'ın üzerine çok gidildiğini öne süren bu yönetici
“Mesela bir şey sorulacak. ‘Doktor gel buraya, senden doktor olsa ne olur, siz hastanenize sahip çıkamıyorsunuz’ gibi ağza alınmayacak hakaretler. Başhekime bizim yanımızda çok bağırdı hakaret etti.

Yine bir gün başhekimin odasında toplantı halindeyiz. Bu müfettiş toplantı salonunu bastı ve ‘Ne yapıyorsunuz burda?’ diye sordu. Biz de ‘Hastanenin sorunları tartışıyoruz’ dedik. ‘Benim olduğum yerde toplantı olmaz, dağılın’ dedi ve toplantıyı dağıttı. Çok ilginç bir adamdı.

Başka bir gün hastanede çalışan birisine herkesin önünde ‘Sen benim babam yaşındasın. Sana hakaret etmeye utanıyorum. Ama sen bütün hakaretleri yapmışım kabul et’ dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious