Başhekimlere silahlı saldırı

  • Giriş : 30.08.2006 / 00:00:00

Özel Huzur Hastanesi Başhekimi Harun Karabıçak ile Samatya Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Özgür Yiğit'e kurşun yağdırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Haseki'de bulunan özel bir hastanede yapılan toplantıyı basan eski muhasebe müdürü, Özel Huzur Hastanesi Başhekimi Harun Karabıçak ile Samatya Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Özgür Yiğit'e kurşun yağdırdı. Olayda özel hastanenin başhekimi olay yerinde hayatını kaybederken, Başhekim Özgür Yiğit ise yaralı olarak Haseki Hastanesi'ne kaldırıldı.
Edinilen bilgiye göre, Haseki Adnan Adıvar Caddesi üzerinde bulunan Özel Huzur Hastanesi'nin 6. katında saat 19.15 sıralarında meydana gelen olayda, toplantı halinde olan özel hastanenin başhekimi Harun Karabıçak ile Samatya Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Özgür Yiğit'in bulunduğu odaya gelen özel hastanenin eski muhasebe müdürü Abdurrahman C., silahla rastgele ateş etti.

Kurşunlara hedef olan Özel Huzur Hastanesi Başhekimi Harun Karabıçak olay yerinde hayatını kaybederken, başhekim Özgür Yiğit ise yaralı olarak Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Başhekim Yiğit'in durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Saldırıyı gerçekleştiren Abdurrahman C.'ın olaydan sonra kaçarken kullandığı 34 AC 740 plakalı otomobil olay yerine yakın bir yerde kaza yapmış olarak bulundu. Abdurrahman C.'ın kaza yaptıktan sonra yaya olarak kaçtığı kaydedildi.

Bu arada, İstanbul İl Sağlık Müdürü Mehmet Bakar, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gelerek Özgür Yiğit hakkında bilgi aldı. Hastane çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakar, "Kurşun, Özgür Yiğit'in arka kasığından girmiş. Damarla ilgili bir problemi var şu anda. Kan problemini çözdük. Durumu iyi, hayati tehlikesi yok." diye konuştu.

Bakar, olayın gelişimi ile ilgili soruları ise, bilgisi olmadığını belirterek, yanıtsız bıraktı. Bakar, ayrıca iki başhekimin bacanak olduğunu ve Harun Karabıçak'ın aynı zamanda Küçükçekmece Sağlık Grup Başkanı olduğunu ve toplantının da bu amaçla yapılmış olabileceğini söyledi.

Öte yandan, silahlı saldırıyı gerçekleştiren özel hastanenin eski muhasebe müdürü Abdurrahman C.'ın bir süre önce işten çıkarıldığı, saldırıyı da bu yüzden gerçekleştirmiş olabileceği öğrenildi.

Polis, olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious