Basın Bayramı'nda basına saldırı!

  • Giriş : 24.07.2006 / 00:00:00

Kocaeli'de, yayın yapan Bizim Kocaeli Gazetesi'nin Gebze muhabiri Murat Dağdeviren (23), uğradığı falçatalı saldırı sonucu yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gazete ofisindeki işlerini tamamlayan Murat Dağdeviren, kapıyı kilitlediği esnada 3-4 kişinin saldırısına uğradı. Kimliği belirsiz kişiler tarafından darp edilen ve daha sonra vücudu falçatayla çizilen Dağdeviren, yaklaşık 20 dakika sonra kendine gelerek durumu polise bildirdi.

Olay yerine gelen polisler, kanlar içinde yarı baygın halde buldukları Dağdeviren'i bir otomobile bindirilip Gebze Fatih Devlet Hastanesine götürdü. Acil serviste ilk müdahalesi yapılan Dağdeviren, beyin filmi çektirildikten sonra müşahede altına alındı. Dağdeviren'in vücudunda yapılan incelemelerde göğsünde, boynunda ve kollarında falçata kesiği olduğu tahmin edilen 30'un üzerinde yara tespit edildi.

24 Temmuz Basın Bayramı günü meydana gelen çirkin saldırının duyulması üzerine Gebze Emniyet Müdürü Ali Şahinli ve Emniyet Müdür Yardımcısı İbrahim Gültekin hastaneye gelerek Dağdeviren ve meslektaşlarına geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Saldırıyı kınayan Ali Şahinli, bu olayı gerçekleştirenlerin kısa süre içinde yakalayacağı sözünü verdi.

Olayla ilgili görgü tanığı ve herhangi bir delile ulaşılmazken, saldırının son dönemlerde ilçede yapılan haberlerden kaynaklı olduğu ihtimali üzerinde duruluyor. Gazeteci Dağdeviren, son 15 gündür üç kişi tarafından takip edildiğini ancak bunun farkına geç vardığını söyledi. Yaklaşık 3 saat hastanede müşahede altında tutulan daha sonra taburcu edildi.

Gebze polisi, işhanının yakınlarında bulunan güvenlik kameralarını tek tek incelemeye alarak saldırganları yakalamak için çalışma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious