Basin konseyinden Ugur Dündar'a destek

Basin konseyinden Ugur Dündar'a destek.7004
  • Giriş : 28.10.2005 / 00:00:00

ISTANBUL - Basin Konseyi, Gazeteci Ugur Dündar'in Tekirdag'da bir tugla fabrikasinda küçük yasta çocuklarin çalistirilmasini heber konusu yaptigi sirada jandarma ekiplerince gözaltina alinmasini kinadigini açikladi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yazir, Çalisma Bakanligi'nin izni oldugu halde Dündar'in yaptigi programa müdahele edilerek gözaltina alinmasini 'Iletisim özgürlügüne karsi bir uygulama' olarak yorumlayarak sorumlular hakkinda gerekli islemlerin yapilmasini istedi. Ilesitim özgürlügüne yönelik uygulamalarin üzüntü verici oldugunu kaydeden Yazir, "Bundan sonra bu tür engellemelere son verilmesini istiyoruz. Tekirdag'da bir tugla fabrikasinda yasalara ve uluslararasi anlasmalara aykiri olarak küçük yasta çocuklarin çalistirilmasini haber konusu yapmak isteyen Dündar'in gözaltina alinmasini kiniyoruz." seklinde konustu.

CNN Türk televizyonuna açiklama yapan Dündar, Tekirdag'in Kumbag ilçesinde bulunan Deniz Toprak Tugla Fabrikasi'nda çocuklarin çalistirildigini, bunlarin Dogu ve Güneydogu bölgelerinden getirildigini, kötü sartlarda karin tokluguna istihdam edildigini, bakanlik müsaadesi ile fabrikadan görüntü aldiklarini, beraberlerinde çalisma müfettisleri olduklari halde jandarma tarafindan gözaltina alindiklarini söylemisti. Dündar, ifâdesi alindiktan sonra serbest birakilmisti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious