Başına ok saplandı

  • Giriş : 10.07.2006 / 00:00:00

İzci kampında başına ok saplanan çocuk ağır yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ağır yaralanan Serhat, tedavi altına alındı.
Türkiye İzcilik Federasyonu, 1-12 Temmuz tarihleri arasında ülke genelinden 400 izci çocuğun katıldığı bir kamp düzenledi. Kastamonu'nun Şenpazar ilçesine bağlı Kızılcasu bölgesinde kamp yapan 400 izci akşam saatlerinde ok atışları yapmaya başladı. Ok atışlarının yapıldığı sırada bir anda okçuların önüne atlayan 12 yaşındaki Serhat Ergin isimli izci, atılan oklardan birinin kafasına saplanmasıyla ağır yaralandı.

Ağır yaralı olan küçük Serhat, Kastamonu Münif İslamoğlu Devlet Hastanesi'ne getirilerek ameliyata alındı. Serhat Ergin'in durumunun ağır olduğu ve okun beynine saplandığı bildirildi.

Kastamonu Münif İslamoğlu Devlet Hastanesi Beyin Cerrahı Operatör Dr. Şahin Tanrıkulu, Serhat'ın durumunun ciddi olduğunu, çekilen filmlerde okun beyne saplandığını tespit ettiklerini söyledi.

Kampın başından itibaren izcilerle birlikte olduğunu açıklayan Türkiye Okçuluk Federasyonu Başkanı Hasan Subaşı ise, talihsiz bir olayın yaşandığını belirterek, şöyle konuştu; "1 Temmuz tarihi itibariyle kampımızı her yıl olduğu gibi bu yıl da başlattık. Kampın başından beri 400 izcimizle beraberim. Ancak bugün ok atışlarının yapıldığı bir esnada bir anda okçuların önüne atlayan Serhat Ergin, bir okun kafasına isabet etmesiyle birlikte yaralandı. Çok üzgünüz. Doktorlar gerekli müdahaleyi yaptı."

Öte yandan, yaralanan Serhat Ergin'in hastaneye getirilmesiyle birlikte izcilik yetkilileri ile basın mensupları arasında tartışma yaşandı. Yaralı izcinin görüntülerinin çekilmesini engellemek isteyen izcilik yetkilileri, ambulansın etrafını battaniyelerle kapatmaya çalışarak gazetecilerle tartıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious