Basında F.Bahçe yorumları

Basında F.Bahçe yorumları .32680
  • Giriş : 01.11.2007 / 10:38:00

Fortis Türkiye Kupası'nda F.Bahçe, G.Antep berabere kaldı. İşte otoritelerin görüşü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

GÜRCAN BİLGİÇ: TEHLİKELİ VİRÜS! (SABAH)

Oynamayan oyuncuların, neden kulübede oturduklarının hesabını sorma maçıydı. Gökhan ve Appiah haricindekiler gedikli yedekti. Böylesine stresi ve seyirci baskısı az olan ortamda birliktelik oluşturmaları gerekirdi, yapamadılar.

Nedenler farklı olabilir. Maç eksiği önemli bir mazerettir.

Maçı ve rakibi hafife almak Fenerbahçe takımı içinde bulaşıcı bir hastalık gibi olmuş. Dün de Colin Kazım kendi şovunun peşine düştü. Üç kişiyi karşısına alıp seyirciden alkış bekledi, durdu. Bu garip ve zevksiz maçta Kemal Aslan'ın ne kadar önemli bir oyuncu kurucu olduğunu görmek dışında, genç Gaziantep kadrosunun mücadele isteği ve disiplinine hayran kaldık.

NECATİ BİLGİÇ: BİRAZ CİDDİYET (FOTOMAÇ)

Fenerbahçe, Fortis Türkiye Kupası'na beraberlikle başladı. Önce bir konu üzerinde durmak istiyorum. Fortis Türkiye Kupası hem para getiriyor, hem de Fenerbahçe için 24 yıllık özlem nedeniyle büyük önem taşıyor. Bu kupa ya ciddi tutulmalı ya da futbolcular bu kadar çok mücadele etmemeli. Zira Zico dün akşam sahaya Appiah hariç bütün yedekleri sürmüş, hatta bu yıl takımda çok az yer bulan ve maç kabiliyeti tam olmayan Semih'i bile 'as' sayarak sahaya sürmeyi düşünmemişti.

Colin Kazım'ın isabetsiz vuruşları, Ali Bilgin'in bencil oyunu, Selçuk'un formsuzluğu diğer arkadaşlarının çabalarının boşa gitmesine neden oldu.

SELÇUK YULA: KUPA ÖNEMLİ Mİ? (FOTOMAÇ)

Maç boyunca girilen pozisyonlara bir bakıyoruz; ilk devre İlhan Parlak'ın şutu var, başka da bir şey yok. İkinci devrede Vederson'un vurup üst direkten içeri düşüp dışarı çıkan topu var. Şimdi top içeri mi düştü dışarı mı çıktı tartışması yapılacak. Fark etmez. Çünkü Fenerbahçe yıllardır kupada ne kadar ilerlese zaten hakemlerin tekmelerine maruz kalıyor.

Zico'nun bence ligdeki Antep maçındaki gibi hayali gösterileri gözardı edip gerçekleri görmesi gerekir. Bazı sevgili yazarlarımızın söylediği gibi Fenerbahçe ligdeki Antep maçına çıkan Fenerbahçe değil, İnter karşısına çıkan Fenerbahçe'dir. Dün akşam oynayan futbolcular da o İnter kadrosuna girebilmek için biraz daha fazla çalışmalıdırlar. Sonuçta Fenerbahçe 24 yıllık kupa macerasını fazla ciddiye almıyor. Belki 24 yıl önce Mersin İdmanyurdu karşısında son golü atıp da kupayı alan bir futbolcu olarak duygusal davranabilirim ama şunu kabul ediyorum ki Fenerbahçe'nin bugün böyle bir kupaya ihtiyacı yok. Olursa da fena olmaz. Bu kupa için de takımda direkt oynayan futbolcuları feda etmeye hiç gerek yok.

CAN BARTU: TATSIZ TUTSUZ (HÜRRİYET)

FENERBAHÇE seyircisi, maça keyif almak, bazı oyuncuları görmek için geliyor. Niçin popüler oyuncu alıyorsun? Seyirciyi tribüne çekmek için. Bakıyorsun, dünkü maçta elle tutulur iki oyuncu var. Biri sağ bek Gökhan Gönül, diğeri ise stoperde görev yapan Yasin. Böyle çıkarsan sahaya hiçbir özelliğin kalmaz.

Fenerbahçe dünkü kadrosu ve futboluyla bir takım görüntüsünün hayli uzağındaydı. İnşallah bu durum ileride değişir.

Maça baktığın vakit Gaziantepspor çok fazla gol pozisyonuna girmese de antrenman maçı oynuyormuş gibi rahattı. 10 kişi kalana kadar da topun hakimi onlardı. Keyifsiz, tatsız, tuzsuz bir maç oldu. Benim için önemli olan Appiah'ın durumuydu. Ancak, onu henüz hazır görmedim.

Koskoca Fenerbahçe 90 dakika boyunca iki net pozisyon buldu. Biri İlhan Parlak'ın müsait pozisyonda kaçırdığı, diğeri ise Vederson'un şutu. Vederson'un direkten dönen, çizgiye vurup çıkan topu gol müydü, değil miydi, bilemem. Hakem vermediğine göre söylenecek bir şey yok.

RIDVAN DİLMEN: POZİSYON AZ TEMPO İYİ (MİLLİYET)

İki takım oyuncuları da orta sahada rakibine dripling şansı tanımadı. Evet çok pozisyon olmadı ama mücadele ve ciddiyet açısından iyi bir maçtı.

İki takım oyuncuları özellikle orta sahada rakibine dripling şansı tanımadı. Hep yakın oynadılar. Pas alan oyuncu ya geriye dönmek zorunda kaldı, ya da pres altında kaldı. Maç tempolarını artırmaları açısından özellikle Fenerbahçeli oyuncular için faydalı bir doksan dakikaydı. Selçuk'un temposu iyi ama pas alış verişlerinde kararsızdı. Appiah, Kasımpaşa maçına göre biraz daha üzerine koymuş ama yüzde yüz hazır değil. Kazım bana görev verirseniz sırıtmam diyor. İlhan çok iyi niyetli ama etkili değil. Diğerleri de fizik olarak iyi ama çoktandır oynamamanın verdiği tedirginlik var. Bu da doğal. Ama takımın iyi çalıştığını tempo gösteriyor. Antep takımı kupada da, ligde de, içerde ve dışarda açık oynamayı düşünüyor. Sonuçta iki takım da aslında birer puan aldı.

Hakemin Vederson'un çizgiyi geçen şutunda yapacağı bir şey yoktu. Ama pozisyonlara yakınlığı ve avantaj oynatmak için erken düdük çalmaması olumlu not aldı.

SABAH

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious