Basında G. Saray maçı yorumları

  • Giriş : 07.04.2007 / 00:00:00

Galatasaray'ın kendi evi Ali Sami Yen'de Kayseri Erciyesspor'a yenilmesini spor yazarları en sert dille eleştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Levent Tüzemen / SABAH: Galatasaray yönetimi artık "Şampiyonluk şansımız var" hayalini yapmasın. Yarını kazanmak istiyorlarsa bugünden itibaren yeni kadro kurmanın hazırlıklarını yapsın. Çünkü Galatasaray'da son kullanma tarihini çoktan geçen oyuncular var.

Ömer Üründül / SABAH: Galatasaray bu seneki belalısı olan Kayseri Erciyesspor'a dün gece de Ali Sami Yen Stadı'nda yenilince, şampiyonluk şansına boş tribünler önünde sessiz sedasız noktayı koydu.
Galatasaray maça çok kötü başladı. Motivasyonu adeta sıfırdı. Gerets'in sahaya sürdüğü takım tertibiyle rölanti anlayışta topa sahip olup, oyunu kontrol altında tutmak mümkün değildi.

Aziz Üstel / FOTOMAÇ: Galatasaray, herhalde uzun yıllardır hiç böyle acz içinde olmadı. Bir laf vardır, "Yönetim kurulunda mutlaka teknik direktör kadar futboldan anlayan bir ya da iki yönetici olması gerekir" diye. Ama ne yazık ki Galataray yönetim kurulunda futboldan anlayan bir tek adam yok. Var olan tek adam Fatih Gökşen ise çoktan taca atılmış.

Ayhan Akbin / FOTOMAÇ: Bu takımı kuranlar, işe yaramayan transferleriyle ne kadar övünseler azdır! Geçen sene şampiyon olan kadroda Saidou dışında bütün oyuncular var. Aynı teknik kadro da burada. Ne oldu da Galatasaray takımında bu kadar büyük düşüş var? Bu konuda da birilerinin, daha doğrusu bu gruba yeni katılan futbolu yönetenlerin açıklama yapmaları gerekiyor.

Şükrü Kanber / FOTOMAÇ: Tribünleri kapattıran adamlara sormalı. Kişisel tatminleri uğruna takımlarına yaşattıkları çaresizlikten mutlular mı diye. Seyircisiz maçın yazısını yazarken biz bile zorlanıyoruz. Futbolcuların işi hiç kolay değil. Hele Galatasaray'ın... Uçurumun kenarından aşağı sarkmış bir rakibe karşı, ekstra oynamak gerekiyordu.

Zafer Ertem / FOTOMAÇ: G.Saray bugüne kadar 45 puan topladıysa bence bu mucizedir. Tıpkı geçen yıl Fenerbahçe'nin hediye ettiği şampiyonluk gibi. Üstelik toplanan bu 45 puan yine bana göre Gerets'e rağmen toplanan 45 puandır, bunu da herkes bilmeli. G.Saray zaten düşe kalka gidiyordu. Modeli düşük Cimbom otomobili bir yerde duvara toslayacak ve ağır hasar nedeniyle bir daha sefere çıkamayacaktı. Görünen köy klavuz istemezdi. Beklenen kaza gerçekleşti, kaza yeri de kayıtlara Ali Sami Yen Stadı olarak geçti.

Kanat Atkaya / HÜRRİYET: Galatasaray takımı zaten kendi içinde bir film. İktidar mücadelesi, aileyi felakete sürükleyen baba... Taraftarın aşkı, birkaç futbolcunun teri ve yine taraftarın gözyaşı... Şimdi eldeki malzemeyi kontrol edelim: İhanet, başkaldırı, başarı, iktidar savaşı, aşk... Maç değil Şekspir külliyatından seçme başyapıt mübarek!


İlhan Söyler / HÜRRİYET: Bana göre Gerets futbolcu ayrımı yapıyor. Herhalde selam vermeyenlere kızıyor, kızdığı için de kendine göre hareket ediyor. Futbol takımını çalıştıran bir teknik adamın görevi 'futbolcudan nasıl en iyi verim alınabilir'i keşfetmek olmalıdır. Her hafta birlikte olduğu ekibi için düşünmesi gerekir. Ama nerede...

Erman Toroğlu / HÜRRİYET: Galatasaray'ın artık bir rota çizmesi lazım. Hangi futbolcularla yollarını ayıracaklar, nasıl bir transfer politikası izleyecekler? Yönetim olarak ne yapacaklar? Lise ile mi devam edecekler, halka mı açılacaklar? Yani radikal karar almaları lazım. Ama onlardaki iç kavga bundan sonra artarak devam edecek. Bu cümlenin doğruluğunu zaten maçtan sonra gördük. Çünkü bir kısım taraftar, maçtan sonra "Liseli-Alaylı" pankartını açarak şeref tribününün dışında duruyorlardı.

İlker Yasin / HÜRRİYET: Kimse cuma maçları Galatasaray'a yaramıyor demesin, evinde bu sezon yenilmeyen Galatasaray karşısında Erciyes, ikinci deplasman zaferini yaşadı. Kaybolan hırstır, motivasyondur, konsantrasyondur, şampiyonluğun gitmiş olmasıdır. UEFA Kupası'nın çantada keklik olmasıdır. Bu şartlar altında seneye inşallah demekten başka çare yok.

Rıdvan Dilmen / MİLLİYET: Kaptan Emre en faydalı oyuncu. Oyunun her iki yönünü de oynamayı biliyor. Ama atılmak için çok uğraşıyor. Hatta Fırat Aydınus ikinciden atabilirdi. Biraz daha hamlelerinde dikkatli olmalı. Hem rakibi, hem kendini sakatlayabilir.
Fırat Aydınus birkaç küçük hata dışında maçın temposunu hiç düşürmedi. Özet olarak Galatasaray sezona elvada derken, Erciyes ligde kalmayı hak ettiğini gösterdi. Bülent hoca ve ekibini kutlarız.

Turgay Şeren / AKŞAM: Dün akşam da "şampiyon olacağız" diyen Canaydın'ı ve her dakika saatini gösteren Adnan Polat'ı tuş ettiler. Galatasaray'ın dün akşam oynadığı futboluyla, 93 dakika sürecinde bir tek gol pozisyonuna giremeyince kazanması mümkün mü!... Sarı Kırmızılı takımda bir tek her şeyini ortaya koyan oyundan çıkarılan Ferhat ve stoper Emre idi.

Bahri Havadır / AKŞAM: Bu mağlubiyet Gerets'i götürdü. G.Saray'ı bu hale getirenler de hemen "Biz bu işi beceremedik, elimize, yüzümüze bulaştırdık, rezil olduk" deyip işi bırakmalılar...

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious