Basında Rizespor yenilgisi

Basında Rizespor yenilgisi.23925
  • Giriş : 01.11.2007 / 08:31:00

Fortis Türkiye Kupası (A) Grubu'nda yapılan maçta Beşiktaş, ikinci yarıda yediği gollerle Çaykur Rizespor'a 2-1 yenildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

 Siyah beyazlı ekip spor yazarlarından tam not alamadı. Basında çıkan yorumlar şöyle;

KAZIM KANAT: YAN GELİP YATMA YERİ! (SABAH)

Eğer kupa maçına rezerv oyuncularını çıkarıyorsanız bu şu anlama gelir; yeterince ciddiye alınmıyor! Peki. Kupayı ciddiye almak için neden statü değişmiyor? Öyle ya, kupa, Türkiye'nin kupası değil. Bu statü büyükleri koruyan bir statüdür. Dahası; bir teselli kupasıdır. Bu maça şu açıdan bakalım. Hadi sorunun da cevabını verelim;

Beşiktaş bu kadrosu; bu Futbol felsefesi ve bu disiplinle şu an ligde oynasa, küme düşer! (İnönü'de Rize gibi bir takım karşısında kötü, kişiliksiz Futbol oynamanın izahını Ertuğrul Sağlam nasıl yapar? Vallahi ben yapamadım!)

Rize maçının mesajı şudur;

1- Beşiktaş 3 gün sonraki F.Bahçe maçına bu kadrosu ile çıksa tarihi fark yer.

2- Beşiktaş'ın bu kadrosundan sadece Higuain, F.Bahçe maçına hazırsa, dikkat!

Elbette Beşiktaş'ın baktığı nokta, F.Bahçe maçı. Bu nedenle diyorum, mutlaka Higuain oynamalı. Sonra da, Nobre asla F.Bahçe karşısında oynatılmamalı diyelim.

TURGAY DEMİR: HAK EDEN... (FOTOMAÇ)

Anlaşılan o ki Beşiktaş yine kupayı alacak. Neden derseniz, son iki sezondur olan bu da ondan. En kolay gruplarda çıkmayı son maçta garantileyen Kartal yine kötü başladı ve Rize'ye İnönü'de yenildi. Futbolcuların kafasında Fenerbahçe maçı vardı diyeceğim ama bunların neredeyse hiç biri derbide oynamayacak! O zaman demek ki, kafalarında başka bir şey var! Beşiktaş'ta oynuyorsun. Yedeksin. Forma şansı bulmuşsun, karşında lokum gibi rakip. Kapanmıyor, sertlik yapmıyor, adam gibi oynamaya çalışıyor. İşte sana fırsat, değerlendirsene kardeşim. Bu sözüm sizlere Aydın, Mehmet Sedef, Yozgatlı, Baki, Higuain, Diatta, İbrahim Kaş... Şu maçta varlık gösteremezseniz, hangi maçta, hangi performansı sergileyip forma kapacaksınız?

Koca Beşiktaş, 90 dakikada zar zor üç pozisyona girdi, yine çok kolay iki gol yedi.

FATİH DOĞAN: YEDEK KALIRSINIZ (FOTOMAÇ)

Fenerbahçe ve ardından Liverpool ile oynanacak tarihi maçları düşündüğünüzde Ertuğrul Sağlam'ın ideal 11'ini dinlendirip yedek kalan oyuncularını sahaya sürerek risk alması eleştirilecek bir karar değil. Çünkü Beşiktaş kadrosunda yer alan ve zaman zaman 'neden oynatılmıyoruz' sıkıntısını yaşayan futbolcular için böyle maçlar büyük fırsattır.

Ancak dün gece gördük ki sahaya çıkan oyuncular bırakın artı motivasyonu, normal performanslarını bile sergilemedi. Bu oyuncular F.Bahçe ve Liverpool maçlarında sanki kendileri oynayacak gibi stresli, dağınık ve düşünceliydi. Higuain, Koray ve Mehmet Sedef dışında ilk 11'de sahaya çıkan oyuncuların 'Biz halimizden memnunuz' görüntüleri onlar adına üzüntü verici. Nobre ve özellikle Ricardinho adeta kayıpları oynadı. Aldıkları paraya ve önlerindeki yıldız sıfatına yakışmayacak bir performans sergilediler.

KORKUT GÖZE: KONUŞTURMA BENİ (HÜRRİYET)

OYUNDA temponun düştüğü ve topun dışarı çıktığı pozisyonlarda sevgili İsmail Er ile sohbete daldık. Beşiktaş'ın ilk 20 dakikalık hızlı ve çabuk oyununa aldanmıştık.

İkinci yarıda Rizespor, Beşiktaş yarı sahasının her noktasında adeta cirit attı. Peki, bu bölgenin sorumluları neredeydi?

Nerelerdeydiniz, sevgili Koray Avcı, Mehmet Sedef...

Mehmet Sedef deyince, aklıma geldi. İdmanların gözdesiymiş. Bayağı da taraftarı var... Diyorlar ki...

İdmanlarda oynadığı oyunun dörtte birini maçlarda oynasın, yeter.

İyi de ne zaman oynayacak?

Sevgili Nobre sen ne zaman oynayacaksın? Bobo ile olmuyor, Higuain ile hiç olmuyor!

Bırakın Allah aşkına... Ne uzatıyorum. Hep birlikte döküldüler. Kalecisinden solaçığına kadar hep birlikte bir orta oyun oynadılar. Ve İnönü Stadı'na koşan onca taraftarın keyfini kaçırdılar.

Daha açık söyleyeyim mi... Beşiktaş'ı izlemek için gelenlerin paralarına yazık ettiler!

ATİLLA GÖKÇE: ŞAMPİYONA YAKIŞMADI (MİLLİYET)

Beşiktaş ringe şampiyon olarak çıkıyor. Kupa unvanını korumak, ona toz kondurmamak zorunda. Evet, oynamayanlarını oynatabilir, bazılarını deneyebilir, aslarını dinlendirebilir. Yine de sahadaki takım Beşiktaş ise Beşiktaş gibi oynamalı!

Higuain'in attığı gol ona karamsar gözlerle bakanları sert ve acımasız vuruşunu biraz olsun yumuşatabilir. Hele asisti Nobre'nin yaptığını dikkate alırsak ikisi adına umutlanabilirdik. Ne var ki, etkinlikleri çabuk kayboldu. Beşiktaş uzun süre bir arada oynamayan, antrenman arkadaşı olarak birbirlerini tanıyan oyuncularla Rizespor'un maçı ciddiye alan kadrosu önünde etkinliğini çabuk kaybetti. Diatta ve Baki'nin savunma göbeğini oluşturduğu bir ikili elbette uyumsuzluğuyla konuk takımın iştahını açardı. Rizespor öylesine rahat bir maç oynadı ki, Leandro'nun golünde asisti yapan Suat Usta...Galibiyet golünü atan Kürşat...İkisi de savunmadan çıkıp oralara gelebildiler. Beşiktaş izin verdi çünkü, seyretti.

SABAH

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious