Başından portakal büyüklüğünde ur çıktı

Başından portakal büyüklüğünde ur çıktı.23637
  • Giriş : 24.04.2008 / 15:55:00

Samsun'da denge kaybı şikayeti üzerine başvurduğu hastanede yapılan tetkiklerde tespit edilen, beyninin sol tarafındaki portakal büyüklüğündeki tümör 3 saat süren bir operasyonla alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Edinilen bilgiye göre, denge kaybı şikayeti üzerine Samsun'daki bir özel hastaneye başvuran evli 3 çoçuk annesi Mevlüde Ustaoğlu'nun (58) yapılan tetkiklerinde beyninin sol tarafında portakal büyüklüğünde tümör tespit edildi.
Gerekli hazırlıkların ardından ameliyata alınan Ustaoğlu'nun başındaki ur, yaklaşık 3 saat süren operasyon sonucu alındı.

Ustaoğlu'nun ameliyatını gerçekleştiren Doç. Dr. Hasan Mirzai, yaklaşık 4 aydır denge kaybı şikayeti bulunan hastanın yapılan tetkiklerinde beyninin sol tarafında oldukça büyük bir tümör tespit ettiklerini söyledi.

Yapılan uygulamaların ardından Ustaoğlu'nun başındaki urun başarılı geçen bir ameliyatla alındığını ifade eden Mirzai, ''İnsan hareketlerini kumanda eden merkeze yakın bir bölgede tespit edilen ve tehlikeli bölgede bulunan tümörü 3 saat süren başarılı bir ameliyatla almayı başardık. Ameliyat sonrası hastamızın durumu iyidir. Yapılan gözlemlerde de her şey çok olumlu. Bu gelişme devam ettiği taktirde hastamızı birkaç gün içinde taburcu edebiliriz'' dedi.

Ameliyat sonrası hafif şekilde ağrıları olduğunu ifade eden Ustaoğlu ise sağlığına kavuştuğu için mutlu olduğunu belirterek Mirzai ve ekibine teşekkür etti.

AA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious