Başkale'de eroin imalathanesine şok baskın

  • Giriş : 05.06.2007 / 12:36:00

Jandarmanın yaptığı istihbarat çalışmaları sonucu bir eroin imalathanesine baskın düzenlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Van'ın Başkale ilçesinde jandarmanın yaptığı istihbarat çalışmaları sonucu bir eroin imalathanesine baskın düzenlendi.

İmalathane sahibi, 50 kilo 36 gram uyuşturucu ile birlikte yakalandı.

Alınan bilgilere göre, Van'ın Başkale ilçesinde, jandarma tarafından yapılan istihbarat çalışmaları sonucu, ilçeye bağlı Yurttepe köyü Şahinler mezrasında bir evin eroin imalathanesi olarak kullanıldığı tespit edildi.

Bunun üzerine Şahinler mezrasında evini eroin imalathanesi olarak kullanan Rıza Ş.(36) isimli şahsın evine jandarma ekiplerince narkotik köpeği "Cors"unda katıldığı bir operasyon gerçekleştirildi.

Operasyon sonucu evin bir bölümününün gizli bir bölme yapılarak eroin imalathanesi olarak kullanıldığı tespit edildi.

Jandarma tarafından Rıza Ş.'nin evinde bulunan eroin imalathanesine yapılan operasyon sonucu piyasaya sürülmeye hazır 96 paket halinde 50 kilo 36 gram saf eroin, eroin paketlerinin preslenmesinde kullanılan pres makinesi, eroin tartımında kullanılan dijital terazi, 100 adet koli bandı, 4 litre asit anhidrit, 2 adet gaz maskesi, 1 adet dürbün, 4 adet kelepçe, 2 kilogram eroin paketleme poşeti ve eroin imalatında kullanılan çok sayıda malzeme ele geçirildi.

Eroin imalathanesinde ele geçirilen eroin ve eroin malzemelerinin yaklaşık piyasa değerinin 1 milyon YTL olduğu belirtildi.

Yapılan operasyon sonucu evini eroin imalathanesi olarak kullanan Rıza Ş., suçüstü yakalanarak gözaltına alındı. Gözaltına alınan Rıza Ş.'nin yapılacak soruşturmalarından sonra mahkemeye çıkarılacağı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious