Başkan, hakeme sahip çıktı

Başkan, hakeme sahip çıktı.9490
  • Giriş : 00.11.2008 / 00:30:00
  • Güncelleme : 22.11.2008 / 00:26:32

A.Gücü-F.Bahçe maçına atanan, ancak Ankaragücü Kulübü Başkanı Cemal Aydın'ın kendisini araması yüzünden bu görevden alınan hakem Halis Özkahya için açıklama geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Futbol Federasyonu, başkan Mahmut Özgener'in, Ankaragücü-Fenerbahçe maçına atanan, ancak Ankaragücü Kulübü Başkanı Cemal Aydın'ın kendisini telefonla aramasının ardından bu görevden alınan hakem Halis Özkahya'ya duyduğu güvenin tam olduğunu bildirdi.

Federasyondan yapılan açıklamada, bazı internet sitelerinde, Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener'in ağzından yayınlanan bir demecin yer aldığı, ancak buradaki ifadelerin gerçek dışı olduğu kaydedildi.

Açıklama şöyle:

''Özgener'in söylediği iddia edilen 'Halis Özkahya'yı değiştirmek zorunda kaldık, çünkü genç bir hakem ve tecrübeli değil. Yapacağı insani bir hata onu zor durumda bırakırdı. İlk açıkladığımız hakem Fırat Aydınus olsaydı onu değiştirmezdik, çünkü o tecrübeli bir hakem ve bunu kaldırabilirdi' ifadesi, kesinlikle gerçek dışıdır. Mahmut Özgener, bu görüşmede iddia edilen cümleleri kullanmadığı gibi, Futbol Federasyonu olarak Halis Özkahya'ya güvenlerinin tam olduğunu ve tüm hakem atamalarının MHK trafından yapıldığını net bir dille vurgulamıştır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*