Başkan adaylığından vazgeçmedim

  • Giriş : 14.06.2006 / 00:00:00

Fenerbahçe kulübü eski yöneticilerinden Sadettin Saran, Fenerbahçe Kulübü Başkanlığı için iddialı olduğunu yineledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Saran burada, Fenerbahçe başkanlığı için adaylığının devam ettiğini söyledi. Bu arada açılan okulun dışının ve balonların sarı-lacivet olması dikkatlerden kaçmadı.

Kırıkkale'nin Kaletepe Mahallesi'nde yaptırılan Geraldin Saran İlköğretim Okulu, düzenlenen törenle açıldı. Okul bahçesinde düzenlenen törende konuşan Kırıkkale Milli Eğitim Müdürü Mahmut Zengin, Dünyada bilginin en hızlı süreçten geçen bir dönem içinde olduğunu belirterek, "Bilginin en hızlı üretildiği bir süreçten geçiyoruz. Bu süreci iyi tamamlamak için gençlerimizi en iyi şekilde bilgi ile donatmalıyız. Bilginin en iyi şekilde verilebilmesi için de eğitime öncelik vermeliyiz. Eğitimin kalitesini arttırmak ve eğitimde başarıyı yakalamak için öncelikle okullaşma sürecini de tamamlamak zorundayız" dedi.

Kırıkkale'ye 2004 yılında bir okul kazandırdığını kaydeden iş adamı Sadettin Saran ise Saran ailesi olarak 10 yılda 10 okul yaptırmayı hedef seçtiklerini kaydetti. Sadettin Saran "Kırıkkaleli olmaktan çok büyük gurur duyuyoruz. Eğitim çorbasında benimde tuzum olduğundan gururluyum. Siz hemşerilerimin desteği ile dimdik ayaktayım. Allah kısmet ederse 10 yılda 10 okul yaptıracağım sarı-lacivertli. Ağustos ayı içinde de rahmetli amcam adına bir okul daha yaptırmayı planlıyorum" diye konuştu.

Eşi Geraldin Saran adına konuşan Sadettin Saran'ın babası Özbek Saran ise, eşi adına yaptığı konuşmada böylesi bir gururun herkese nasip olmasını dileyerek, "Bu okulda geleceğin gençleri yetişecek eşim ve ben çocuklarımızla gurur duyuyoruz. Eşim Geraldin hanım Amerika'dan gelerek Türkiye'ye yerleşmesiyle birlikte burada önemli sosyal etkinliklerde bulundu. Ve eşim her zaman kendini Türk gibi hissetti. Çocuklarına her zaman destek oldu. Her başarılı erkeğin arkasında bir hanım vardır gerçeğinden bakıldığı zaman başarılı her evladın arkasında mutlaka bir anne olduğu bir gerçektir. Bugün buradaki manzara da bunu göstermektedir" şeklinde konuştu.

Folklör gösterileri, halk oyunları gösterilerinin ardından okulu yaptıran Sadettin Saran'a Kırıkkale Vali Vekili Hüseyin Kulözü tarafından bir plaket verildi. Belediye Başkanı Veli Korkmaz da Sadettin Saran'a, Kırıkkale'ye ikinci bir okuu kazandırdığı için onur belgesi verdi. Daha sonra okulun açılış kurdelesi, törene katılan davetliler tarafından kesilerek okulda incelemelerde bulunuldu. Okulun bir sınıfında AK Partili Murat Yılmazer, CHP'li Halil Tiryaki ve diğer bürokratlar ile Sadettin Saran birlikte oturarak gazetecilere poz verdiler.

Sadettin Saran tarafından Kaletepe Mahallesinde yaptırılan 8 derslikli 300 öğrenci kapasiteli okulun yaklaşık 500 milyar liraya mal olduğu bildirildi

SARAN :"ADAYLIĞIM DEVAM EDİYOR"

Sadettin Saran yaptırdığı okulu gezerken gazetecilerin sorusu üzerine yaptığı açıklamada Fenerbahçe Kulübü başkan adaylığının devam ettiğini söyledi. Bu konuda iddialı olduğunu da ifade eden Saran, "Başkan adaylığından vazgeçtiğimi söyleyemem. Sonuçların ne olacağını merakla bekliyoruz. Her Fenerbahçeli gibi ben de merak ediyorum. Fenerbahçe'nin kuruluşunun 100. yıldönümünde başkan belli olmalıdır. Bu kutlamayı bütün Fenerbahçe camiası ile birlikte coşkuyla kutlamalıyız" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious