Başkan Bardakoğlu'ndan acı itiraf!

Başkan Bardakoğlu'ndan acı itiraf!.7937
  • Giriş : 14.03.2009 / 03:28:00
  • Güncelleme : 13.03.2009 / 23:40:20

Diyanet İşleri, cezaevlerindeki ihtiyaç ve taleplere göre din hizmetlerini sistematik hale getirmeye hazırlanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İrşat faaliyetlerini artırmaya yönelik proje başlattıklarını açıklayan Başkan Ali Bardakoğlu, bu kapsamda Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ile bir araya geleceklerini söyledi. Şimdiye kadar tutuklu ve hükümlüler dahil toplumun diğer kesimlerine ulaşmada bazı ihmalkârlıklar yaşanmış olabileceğini kaydeden Bardakoğlu, bunları acilen gidermeyi amaçladıklarını bildirdi. Bardakoğlu, "Keşke onlara daha önce din, ahlak, maneviyat konusunda yeterli bilgiyi ulaştırabilseydik." dedi.

Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Sincan Kadın Cezaevi'ne gerçekleştirdiği ziyaretle ilgili izlenimlerini paylaşan Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, böyle bir günde kadınları ziyaret etmeyi bir borç olarak gördüğünü vurguladı. Tutuklu ve hükümlü kadınlarla yaptığı görüşmede, Allah katında kadın-erkek, genç-yaşlı her insanın değerli olduğunu anlattığını ifade eden Bardakoğlu, şunları söyledi: "Kader mahkumu kavramının doğru bir ifade olmadığına dikkati çektim. İstersek kendi kader çizgimizi kendi elimizle en iyi şekilde çizebildiğimizi söyledim. Bilgilenmenin, tövbe ve dua etmenin hem bu çizgiyi yakalamamızı sağlayacağını hem Allah katında bizi güzel yollara sevk edeceğini dile getirdim."

Cezaevi, hastane, mezarlık ve gazi rehabilitasyon merkezi ziyaretlerinin önemine değinen Başkan Bardakoğlu, hem buradakileri daha iyi anlamak hem de gerçek zenginliğin ne olduğunu idrak edebilmek açısından bu ziyaretlerin gerekli olduğunu kaydetti. Hiç kimsenin hayat hakkında iddialı olmaması ve kendini aklayıp başkalarını suçlamaması gerektiğine işaret eden Bardakoğlu, "İnsanların hangi şartlarda ve ortamlarda böyle bir sonuca düşmüş olduğunu anlamamız lazım." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*