Başkan Çağırıcı: Eğitim öncelikli işimiz

Başkan Çağırıcı: Eğitim öncelikli işimiz.14132
  • Giriş : 01.03.2009 / 18:52:00

Eğitim gönüllüsü Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, sık sık okulları ziyaret ederek, hem okul yöneticileri hem de öğrencileri dinleyerek fikir alışverişinde bulunuyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başkan öğrencilerin isteklerini okullarında dinliyor. Eğitim gönüllüsü Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, sık sık okulları ziyaret ederek, hem okul yöneticileri hem de öğrencileri dinliyor, onlarla fikir alışverişinde bulunuyor.

Eğitime yatırımlarıyla dikkat çeken ve bu konuda büyük takdir gören Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, bulduğu her fırsatta, ilçedeki okulları ziyaret ederek, okul yöneticileri ve öğrencilerle sohbet ediyor.
Şu ana kadar birçok ilkokul ve liseyi ziyaret eden Başkan Çağırıcı, öğrencilerle sohbet ederek birbirinden ilginç sorulara tek tek cevap veriyor. Başkan'a, okul yıllarında yaramazlık yapıp yapmadığını, belediye başkanının görevlerini, çocuklara ve okullara yönelik yaptıkları hizmetleri ve ne tür hizmetler yapmayı planladıklarını sordular.
Okul müdürleri ve okul aile birliği başkanları tarafından karşılanan Başkan Çağırıcı'ya öğrenciler, okullarına yapılan hizmetlerden ve en önemlisi de, bütün sınıflara alınan projeksiyon cihazı sistemi ve bilgisayardan dolayı teşekkür ettiler. 'Artık biz de özel okullardaki gibi eğitim görüyoruz” diyen öğrencilerden biri, “ben de belediye başkanı olmayı düşünüyorum. O zaman ben de bütün sınıflara bilgisayar almak, her okula laboratuar yapmak istiyorum” dedi.

Lise Müdürlerinden teşekkür
Ziyaret edilen okul müdürleri de, hem Başkan Çağırıcı'ya hem de, şu anda İstanbul Milletvekili olan, Bağcılar'ın Kurucu Belediye Başkanı Feyzullah Kıyıklık'a, tüm imkanlarını eğitim seferberliğinde kullandıkları için hem memnun hem de mutlu olduklarını söylediler.
Çocukların Başkan Amca Sevgisi
Her fırsatta okulları ziyaret eden Başkan Çağırıcı, öğrencilerin de yoğun sevgisiyle karşılaşarak hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmiyorlar.
Başkan Çağırıcı: “Eğitim öncelikli işimiz”
Konuşmasında sık sık, eğitimin en öncelikli işimizdir diyen Başkan Çağırıcı, eğitim düzeyinin düşük olduğu bir bölgede belediyeciliğin de çok zor yapıldığını, eğitim seviyesi yükseldikçe, yapılan çalışmaların, hizmetlerin korunduğunu söyledi. Bütçenin önemli kısmının okul yapımlarına, çevre düzenlemelerine ve eğitim yardımına ayrıldığını belirten Başkan Çağırıcı, bu anlayışın ve desteğin devam edeceğini vurguladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*