Başkan denetimde

  • Giriş : 22.09.2006 / 00:00:00

Yenişehir Belediye Başkanı Bülent Hamdi Cingil , Belediye tarafından yapılmakta olan yatırımları gezerek son durumları hakkında bilgi aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İlk olarak Bursa Yolu üzerinde bulunan Ertuğrulgazi Sitesi önüne dökülen asfaltı inceleyen ve burası hakkında bilgi alan Cingil, buradan 100. Yıl Mahallesi'ne geçerek, kaba inşaatı bitmek üzere olan muhtarlık konağı ve sağlık evini gezdi.

Yıllarca sorun olan ve yapılamayan muhtarlık konağı ve sağlık evini yapmak için 100. Yıl Mahalle halkına söz verdiklerini belirten Bülent Hamdi Cingil, "Verdiğimiz sözü tutuyor ve 100. Yıl Mahallemize muhtarlık konağı ile sağlık evi yapıyoruz. Kaba inşaatı biten binanın ince işçilikleri de en kısa zamanda yapılacak ve muhtarlığa teslim edilecektir" dedi.

Daha sonra Yenigün Mahallesinde yapımı devam eden semt sahasına gelen Cingil, bu saha ile birlikte 5 semt sahası yapıldığını söyledi ve sahanın bir an önce bitirilmesi için yetkililere talimat verdi.

Ulucami ve Yeni Mahalle Muhtarlıkları için yapılan ve bitme aşamasında olan muhtarlık binalarını gezen Belediye Başkanı Cingil, muhtarların sorunlarını yakından bildiklerini ve ilgilendiklerini söyledi. Cingil "Her muhtarımız ile sürekli irtibat halindeyiz. Mahallelerimizin sorunlarını yakından biliyor ve takibini yapıyoruz. Eksikler süratle bitiriliyor" açıklamalarını yaptı.

Yeni Mahallede bulunan Sümbüllük Camii'ne giden Cingil, burada cami imamı ve cemaatle bir süre sohbet etti. Caminin şadırvanı, tuvaletleri ve bahçesinin düzenlenmesi hakkında bilgi alan Cingil'e cami cemaati, gösterdiği hassasiyetten ötürü teşekkürlerini ilettiler.

Son olarak YESAŞ tarafından Tahirağa İlköğretim Okulu yanında yapımına devam edilen ek binayı gezen Bülent Hamdi Cingil, ek binanın bitirilmesi sonucunda okulun nefes alacağını söyleyerek, eğitime yapılan yatırımın geleceğe yapılan yatırım olduğunun altını çizdi.

Tahirağa ilköğretim okulu karşısında bulunan ve ibadete kapalı olan Sinanpaşa Camii'ne de değinen Cingil "Vakıflar Bölge Müdürlüğü Sinanpaşa Camiinin restorasyon ihalesini yaptı. Yapılacak tamir ve bakımdan sonra bu camimiz de ibadete açılacak" dedi. Belediye Başkanı Bülent Hamdi Cingil "Yatırımlarımız tam gaz devam ediyor. Bu güne kadar yapılamayan hizmetleri çok kısa sürede yapıyoruz. Vatandaşımızın sıkıntısı bizim sıkıntımızdır. Gördüğünüz gibi yatırımlara start verdikten sonra da yerinde inceliyoruz. Yatırımlarımız ne durumdadır, ne kadarı bitmiştir. Ona göre hareket ediyoruz. Verdiğimiz sözleri teker teker yerine getiriyoruz ve yerine getirmekten de mutluluk duyuyoruz" diyerek yatırımların devam edeceğinin sinyalini verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious