Başkan Helvacı'dan yalanlama...

  • Giriş : 27.05.2006 / 00:00:00

Afyonkarahir'a bağlı Bolvadin İlçesi Belediye Başkanı Dr. Ahmet N. Helvacı, Afyonkarahisar'da yayınlanan yerel bir dergide yer alan bazı ifadelerin kendisine ait olmadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dergide yayınlanan röportajda "Çay'dan uzaklaşacağız" sözünü asla telaffuz etmediğini ifade eden Helvacı, "Aksine, 'Her fırsatta Çay İlçesi'ne yaklaşmak ve birleşmek zorundayız. Bizim imar gelişmesinde esas alacağımız güneye doğru yapılaşmaktır. Şu anda Konya-İstanbul yolu üzerindeyiz. Hedefimiz; Konya-İzmir yoluna çıkmaktır' ifadelerini kullandım. Bunu bütün basın toplantılarımda ve özel söyleşilerimde de sıkça belirttim. Bolvadin'in geleceğini bu şekilde imarlaşmakta görmekteyim." dedi.

Yine aynı dergide yer alan, "Çay ile aramızdaki fark açılmış durumda" sözünün de kendine ait olmadığını anlatan Helvacı, "Böyle bir tespitte bulunmak ne benim için ne de başkaları için mümkün değildir. Çünkü Bolvadin; fiziksel gelişmede, sanayide ve ekonomide hem Çay İlçesi'nden, hem de pek çok yerleşim bölgesinden daha iyidir. Tanıtımımızı daha iyi yaptığımızda bunun net olarak görülebileceğine inanıyorum." diye konuştu.

Bu arada, konuyla ilgili açıklamalar için haberin yer aldığı dergiden düzeltme yazısı yayınlanması istendiği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious