Başkan Kar Fener'e tepkili!

Başkan Kar Fener'e tepkili!.9201
  • Giriş : 07.10.2007 / 16:43:00

Manisa'da 1-1 eşitlikle sona eren V.Manisa-F.Bahçe maçı sonrası yaşanan küfür gerilimi üzerine Belediye Başkanı Bülent Kar şu sert açıklamayı yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Manisa Belediye Başkanı Bülent Kar, 19 Mayıs Stadı'nda Vestel Manisaspor'un Fenerbahçe'yle 1-1 berabere maçtan sonra kendisini ve siyah beyazlı taraftarlarını eleştiren sarı lacivertli kulübün Asbaşkanı Mahmut Uslu'ya sert çıktı.

Mahmut Uslu'nun, “Manisaspor taraftarı, Vestel'den ayrıldıktan sonra bir hayli değişmiş. Maçın başından itibaren bize küfür edildi. Yanımızdaki belediye başkanı (Burası Manisa) diyerek bu duruma çanak tuttu'' şeklindeki açıklamasına yanıt veren Belediye Başkanı Bülent Kar, şunları söyledi:

“Geçen yıl İstanbul'da oynanan Fenerbahçe maçında çok büyük hakaretlere uğradık. Sayın Mahmut Uslu, Şeref Tribünü'nde hem bize, hem de Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy'a ağıza alınmayacak küfürler etti. (Stattan nasıl çıkacağız) diye endişeye bile kapıldık. Dün de Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Kezman'ın kırmızı kart görmesinden sonra Vestel Manisaspor Başkan Vekili Gürhan Onat ve seyircilerle takışmaya başladı.

Ben de araya girip (Lütfen kendinize gelin. Burası Manisa. Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda bize neler yapıldığını biliyoruz. Lütfen edebinizle oturun) dedim. Sayın Mahmut Uslu herhalde buna alındı. Biz nezaket çerçevesinde Sayın Yıldırım'ı ikaz ettim. Vestel Grubu'nun ayrılmasından sonra Manisa'nın değiştiği saptaması da yanlış. Biz daha önce de centilmendik, şimdi de öyleyiz. Manisa seyircisi ve yönetimi şimdi de fair play çizgisinde hareket ediyor.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious