Başkan makam aracını satıyor

  • Giriş : 22.08.2006 / 00:00:00

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey ile eski Başkan Celal Doğan'ın makam aracı olarak kullandığı otomobil ihaleyle satışa çıkarıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Güzelbey, göreve geldikleri günden bu yana belediyenin harcamalarından olabildiğince tasarruf sağlama ilkesiyle hareket ettiklerini belirterek, ''Mercedes marka makam otomobilimi de yakıttan tasarruf sağlamak için satışa çıkardık'' dedi.
Görevi gereği çok fazla seyahat ettiğini ifade eden Güzelbey, makam aracının yakıt tüketimi açısından ekonomik olmaması nedeniyle oldukça yüklü bir fatura ödemek zorunda kaldıklarını ifade etti.

Güzelbey, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin başkanı olması dolayısıyla aldıkları tasarruf önlemlerine öncelikle kendisinin uyması gerektiğine inandığını ifade etti.

Bu arada, Güzelbey'in 1996 model ve Mercedes S 320L model otomobilinin satışı için düzenlenen ihale, 29 Ağustos 2006 Salı günü saat 14.00'de Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Encümen Salonu'nda yapılacak.
İhalede, başkanın makam otomobili ile birlikte 2 pick-up ve 1 mopet de açık artırma usulüyle satılacak.
Makam otomobili ya da diğer motorlu araçlara talip olanların ,ihaleye katılabilmek için en geç 28 Ağustos 2006 Pazartesi günü mesai saati bitimine kadar Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İhale Şefliği'ne başvurmaları gerektiği kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious