Başkan Özyavuz'un 'Muhtarlar Günü' mesajı

Başkan Özyavuz'un 'Muhtarlar Günü' mesajı.20907
  • Giriş : 19.10.2016 / 15:03:00

Şanlıurfa'nın Harran İlçe Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, muhtarların, demokrasi nehrinin en önemli kolları olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Özyavuz, “19 Ekim Muhtarlar Günü” dolayısıyla yayınladığı mesajında, muhtarların çok önemli bir görevi ifa ettiğini belirterek, “Mahallelerinin her türlü ihtiyacını tespit edip, hizmet sunmak hususunda emeğini esirgemeyen ve bizlerin halkla bir araya gelmesinde köprü vazifesini üstlenen, bizlerle mahallelerin gelişimi ve değişimi hususunda çözüm ortaklığı yapan muhtarlarımıza emeklerinden ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Seçimle göreve gelen muhtarların güvenilir kişi olmalarının yanında, mahallenin sır küpü olduklarının da altını çizen Özyavuz, şunları kaydetti:

“Muhtarlarımız, halkın kamu kurumları ile ilişkilerinde aracı bir rol üstlenirken, diğer taraftan da çağdaş ve modern yönetimlerin en temel unsurlarından biridir. Muhtarlarımız, bulundukları köy ve mahallede hem devletin tüm kurumlarının hem de kendilerini seçenlerin birer temsilcileridir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyorum.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*