Başkan Şahin, Fas yolcusu

  • Giriş : 29.10.2006 / 00:00:00

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, Birleşmiş Milletler ve Yerel Yönetimler Birliği Dünya Yönetim Kurulu (UCLG) ve Dünya Konseyi Toplantıları için bu akşam Fas'a gidiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

93 yıldır dünyada yerel yönetimleri güçlendirmek, geliştirmek, yerel topluluklar arasında işbirliği ve bilgi aktarımını sağlamak amacıyla kurulan Uluslararası Yerel Yönetimler Birliği (IULA) ile Dünya Birleşik Kentler Federasyonu'nun (FMCU) birleşmesiyle oluşturulan Birleşmiş Milletler ve Yerel Yönetimler Birliği, 300'ü aşkın belediye başkanının katılımıyla 30 Ekim- 4 Kasım tarihleri arasında Fas'ta toplanıyor. Aynı zamanda Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Birliği'nin yönetim kurulu üyesi olan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin'in de katılacağı toplantılarda birliğin farklı çalışma gruplarının raporları ve merkezi olmayan yönetim ve yerel demokrasi küresel raporu ele alınacak.

Yönetim kurulu toplantısında ayrıca Birleşmiş Milletler ile işbirliği, üyelerin talepleri, UCLG 2006-2007 takvimi ve 2007 yönetim kurulu toplantısı tarihi belirleme hakkında görüşmeler yapılacak. Dünya Konseyi'nde ise 8-10 Haziran 2005 tarihinde Pekin'de düzenlenen UCLG Dünya Konseyi'nin raporu, UCLG 2006 Aktivite Raporları, UCLG 2007 Aktivite Programı görüşüleceği bildirildi.

Program boyunca Akdeniz bölgesi, su ve sağlık, cinsiyet eşitliği, bilgi toplumu, sosyal içerik, yerel diplomasi komitelerinin oturumları gerçekleştirilecek ve kültür, çevre şehirler ve kapasite geliştirme adlı çalışma grupları oluşturularak bu konularda fikir alışverişi yapılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious