Başkan Şeboy: Parayla pulla işim olmaz

Başkan Şeboy: Parayla pulla işim olmaz.12303
  • Giriş : 20.01.2009 / 12:16:00

''Arı kovanı'' adlı operasyonda gözaltına alınan Buca Belediye Başkanı Cemil Şeboy, hakkındaki suçlamalara yalnıt verdi. Bucaspor Kulübü Başkanı Şeref Üstündağ da gözaltına alınanlar arasında...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İzmir'in Buca ilçesinde, yolsuzluk iddiaları nedeniyle, jandarmanın polis desteğiyle gerçekleştirdiği ''Arı kovanı'' adlı operasyonda gözaltına alınan Buca Belediye Başkanı Cemil Şeboy, ekiplerin yürüteceği evrak inceleme çalışması için jandarma nezaretinde belediye binasına getirildi.

Cemil Şeboy, bina girişinde gazetecilere yaptığı açıklamada, ''örgüt kurduğu için'' gözaltına alındığını öğrendiğini söyledi.

Bu iddianın doğru olmadığını savunan Şeboy, ''Örgüt kurduğum için gözaltına alındığımı öğrendim. 15 yıldır Buca'da belediye başkanlığı yapıyorum. Örgüt kurma diye bir durum söz konusu değil. Benim parayla pulla işim olmaz. Böyle bir şey yok'' dedi.

Şeboy, bir gazetecinin, operasyonunun siyasi olup olmadığı konusundaki görüşünü sorması üzerine ''Onu bilemiyorum, onu göreceğiz'' diye konuştu.

Havaalanına giderken gözaltına alındığı yönünde iddialar bulunduğunun belirtilmesi üzerine Cemil Şeboy, ''Havaalanına giderken değil, evimde gözaltına alındım'' cevabını verdi.

Şeboy, daha sonra jandarma nezaretinde belediye binasına girdi.

Ekiplerin belediye binasındaki incelemesi devam ediyor.

Bu arada gözaltına alınanlar arasında Bucaspor Kulübü Başkanı Şeref Üstündağ da bulunuyor.

Buca Belediyesindeki bazı yolsuzluk iddiaları üzerine savcı Murat Gök'ün talimatıyla takip başlatan Jandarma Alay Komutanlığı ekipleri, bir süre önce belediyedeki bazı evraka el koyarak incelemeye başlamıştı.

Jandarma ekiplerinin bir süredir devam eden takibinin ardından sabah saatlerinde belirlenen adreslere ''Arı Kovanı'' kod adı verilen eş zamanlı operasyon düzenlenmiş, polisin de destek verdiği operasyonlarda Buca Belediye Başkanı Cemil Şeboy, bazı meclis üyeleri, bürokratlar, belediye çalışanları ve belediye ile iş yapan bazı müteahhitlerin de aralarında bulunduğu 30'u aşkın kişi gözaltına alınmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*