Başkan ve kardeşi öldürüldü

  • Giriş : 23.09.2006 / 00:00:00

Adana’nın Karataş İlçesi Belediye Başkanı AK Partili Yusuf Erenkaya ile kardeşi Çınar Erenkaya, evlerinin önünde vurularak öldürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Edinilen bilgiye göre saat 23.40 sıralarında meydana gelen olay şöyle gelişti: Karataş İlçesi AK Partili Belediye Başkanı Yusuf Erenkaya (35) ile kardeşi Çınar Erenkaya (31), evlerinin önünde yemek yedikleri sırada, plakası alınamayan bir araçla yaklaşan 2 kişi ile kısa bir tartışma yaşadı. Neden kaynaklandığı henüz bilinmeyen tartışmanın ardından, kimlikleri henüz tespit edilemeyen şahıslar, başkan ve kardeşine silahla ateş edip olay yerinden kaçtı.

Olayın ardından Belediye Başkanı Yusuf Erenkaya ve kardeşi Çınar Erenkaya, silah seslerini duyarak olay yerine gelen vatandaşlar tarafından Karataş Merkez Sağlık Ocağı Doç. Dr. İrfan Özer Baştabipliği’ne kaldırıldı. Burada yapılan muayenede Başkan Erenkaya ve kardeşinin, öldükleri anlaşıldı.

Olaydan haberdar edilen Karataş Kaymakamı Mahmut Halal ve Emniyet yetkilileri saldırının gerçekleştiği yere gelerek incelemelerde bulundu. Kaymakam Halal, incelemelerin ardından saldırganların yakalanması için Emniyet Müdürlüğü’nde başlatılan çalışmalara katıldı.

Başkan Erenkaya’nın bekar, Çınar Erenkaya’nın ise nişanlı olduğu öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious