Başkanı öldüren 3 kişi tutuklandı

  • Giriş : 14.11.2006 / 00:00:00

Karataş Belediye Başkanı Yusuf Erenkara ile kardeşinin öldürülmesiyle ilgili yakalanan 3. zanlı, tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Adana'da Karataş İlçesi AK Parti'li Belediye Başkanı Yusuf Erenkara ile kardeşi Çınar Erenkara'nın silahlı saldırıda öldürülmesi olayına karıştığı iddiasıyla yakalanan 3. şahıs, çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.
Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından, Karataş Belediye Başkanı Yusuf Erenkara ile kardeşi Çınar Erenkara'nın cinayet zanlısı olarak iki gün önce Adıyaman'ın Gerger İlçesi Konacık köyünde bir evde sahte sürücü belgesi ile yakalanan Hasan K. (35), çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine kondu. Olaya karıştığı ileri sürülen A.B. adlı kişiyi yakalama çalışmaları, devam ediyor.

Karataş Belediye Başkanı Yusuf Erenkara (35) ve kardeşi Çınar Erenkara (30), 22 Eylül Cuma gecesi Atatürk Caddesi'ndeki evlerinin önünde, tartıştıkları belirtilen 2 kişi tarafından silahla ateş açılarak öldürülmüştü. Gizlilik kararı olan davada bu güne kadar olayın azmettiricisi olan Mehmet K., olay günü yakalanmıştı. Olaya karıştığı belirlenen Bülent B. ise bir hafta sora İstanbul'da yapılan operasyonda ele geçirilmişti.

Cinayet zanlısı olarak Hasan K. ile birlikte üç kişi tutuklanarak cezaevine gönderilirken, cinayete karıştığı ileri sürülen 4. şahıs A.B.'nin aranması sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious