Başkanı vurmaya tabutla gitti

  • Giriş : 27.09.2006 / 00:00:00

Belediye Başkanı Adem Bektaş tarafından işten çıkarıldığını iddia eden 52 yaşındaki Turgut İnceci, başkanı vurmak amacıyla belinde tabanca ve sırtında tabutla binanın içine kadar girdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Atakum Belediyesi Fen İşlerinde sözleşmeli işçi olarak çalışan 3 çocuk babası Turgut İnceci, 5 ay önce işten çıkarıldı. Kendisini işten Belediye Başkanı Adem Bektaş'ın çıkardığını ileri süren İnceci, aşırı derece alkol alarak bugün saat 14.30 sıralarında belediye binasına geldi. Sırtında tabut, belinde tabancayla başkanlık katına kadar çıkan İnceci, makam odasına girmek istedi.

Ancak, Bektaş'ın makam şoförü Mustafa Büyük, Turgut İnceci'nin belindeki silahı farkedince müdahale etti. Makam şoförü Büyük tarafından kısa sürede etkisiz hale getirilen İnceci polise teslim edildi.

Belediye Başkanı Adem Bektaş, bu tür olayların diğer belediyelerde de yaşanabileceğini belirterek, “Bizim kimseden korkumuz yok. Tek hedefimiz beldemiz insanlarımıza verdiğimiz hizmet sözümüzü yerine getirmektir. Bu tür olaylar bizi korkutmaz, sadece moralimizi bozar” diye konuştu. Başkan Bektaş, bir kişinin alkollü bir şekilde belinde tabanca, sırtında tabutla makam odasının kapısına kadar gelmesi üzerine personeli azarlayarak, güvenlik önlemlerinin arttırılmasını istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious