Başkanın annesinin feci ölümü

  • Giriş : 16.06.2006 / 00:00:00

Erzincan merkeze bağlı Kavakyolu Beldesi’ndeki kanalizasyon ve altyapı çalışmaları esnasında kepçenin duvara çarpması sonucu Belediye Başkanı Hüsamettin Mayda’nın annesi Dünya Mayda (78) duvarın altında kalarak hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kavakyolu Belediyesi tarafından yaz ayları ile birlikte kanalizasyon ve altyapı çalışmaları yürütülürken, yaşanan feci kaza dolayısıyla çalışmalara ara verildi. Kavakyolu Belediye Başkanı Hüsamettin Mayda’nın annesi Dünya Mayda’nın (78) da evinin bulunduğu Terzibaba Mahallesi’nde belediye tarafından kanalizasyon ve yol genişletme çalışması yapıldığı esnada, belediye tarafından kiralanan kepçe daha önce istimlak edilen Mayda’ya ait kullanılmayan evi yıkarken bölgede bulunan hayvanları uzaklaştırmaya çalışan Mayda duvarın altında kaldı. Hemen Erzincan Devlet Hastanesi’ne kaldırılan yaşlı kadın tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Dünya Mayda’nın cenazesi Kavakyolu Beldesi Yıldırım Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından belde mezarlığında toprağa verildi. Kavakyolu Belediye Başkanı Hüsamettin Mayda ise annesini kaybetmenin üzüntüsünü yaşarken, cenaze esnasında gözyaşlarına hakim olamadı.

Belediye Başkanı Hüsamettin Mayda yaptığı açıklamada, beldelerinin daha güzel ve yaşanacak bir yer haline gelmesi için yol genişletme ve kanalizasyon çalışması yaptıklarını belirterek, kazanın üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi.

Belediye ekiplerinin Terzibaba Mahallesi’nde kanalizasyon ve yol genişletme çalışması yaptığını anlatan Mayda, şunları kaydetti: ’’Annemin evinin bulunduğu sokakta manevra yapan iş makinesi, annem hayvanları uzaklaştırmaya çalışırken kepçe evin duvarına çarpmış. Bunun üzerine duvar yıkılırken annem de altında kalmış. Ama yapılan tüm müdahalelere rağmen annem kurtulamadı. Takdiri ilahi böyleymiş.” şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious