Başkanın iş sözü intihardan vazgeçirdi

Başkanın iş sözü intihardan vazgeçirdi.8335
  • Giriş : 29.02.2008 / 18:40:00

Eskişehir'de işsiz bir genç, Atatürk stadının 50 metrelik aydınlatma direğine çıkarak kendisine iş bulunmaması halinde intihar edeceği tehdidinde bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Antalya'da sokaklarda yatarak hayatını sürdüren ve iki gün önce Eskişehir'e gelerek tren garında barınan Ali Reşit (35) iş bulamayıp aç kalınca çareyi Atatürk stadının 50 metrelik aydınlatma direğine çıkmakta buldu.

3 saat aydınlatma direğinin üzerinde duran ve intihar tehdidinde bulunan Ali Reşit, polis ve belediye görevlilerinin tüm çabalarına rağmen ikna olmadı. Bir süre sonra polislere bir kağıda "İkindi Ezanı Okunmasını bekliyorum" diyerek yazdığı notu gönderen Reşit, ardından gönderdiği ikinci bir not ile belediye başkanlarından biri ile görüşmek istediğini bildirdi.

Olay yerine gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, sivil savunma memuru kılığına giren Emniyet Amirine cep telefonunu gönderdi. Direğe tırmanan ve cep telefonunu Ali Reşit'e veren Emniyet Amiri'nin ikna çabalarıda sonuç vermedi. Bunun üzerine Reşit, başkan Büyükerşenle telefonla görüştü. Reşit, başkanın kendisine iş sözü vermesi üzerine 50 metrelik aydınlatma direğinden inerek polise teslim oldu.

Polis, yaptığı incelemede, Reşit'in hiç bir ilde nüfus kaydının olmadığını tespit etti. Bu arada, Emniyet Müdürü Savaş Yücel de olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious