Başkanlar tahliye edildi

  • Giriş : 07.07.2006 / 00:00:00
  • Güncelleme : 04.05.2010 / 19:47:40

DTP Mardin İl Başkanı Türk ve DTP Kızıltepe İlçe Başkanı Aslan'ın yanısıra Devran Karahan Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Diyarbakır'da, 4 PKK'lı teröristin cenazesinin defnedilmesinden sonra meydana gelen olayların ardından Mardin'in Kızıltepe İlçesi'nde yaşanan olaylarla ilgileri oldukları gerekçesiyle tutuklu bulunan DTP Mardin İl Başkanı Ferhan Türk ve DTP Kızıltepe İlçe Başkanı Ali Aslan'ın yanısıra Devran Karahan adlı kişi tahliye edildi.

DTP Mardin İl Başkanı Türk ve DTP Kızıltepe İlçe Başkanı Aslan'ın yanısıra Devran Karahan Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıktı. Tutuklu sanıklar dışında, müdafiler duruşma salonunda hazır bulunurken, DTP Mardin İl Teşkilatı ve Kızıltepe İlçe Teşkilatı üyesi çok sayıda kişi duruşmayı izledi.3 SANIK DA TAHLİYE EDİLDİTCK'nın 314/2. maddesi uyarınca "yasadışı örgüt üyesi olmaksızın, örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek" suçlamasıyla haklarında 5 yıldan 10 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan sanıklar yaptıkları savunmada suçsuz oldukları ifade ederek, amaçlarının olaylar yatıştırmak olduğunu ifade ettiler.Sanık avukatları ise müvekkillerinin tahliye edilmelerini istedi. Yapılan savunmaların ardından kısa bir ara veren mahkeme heyeti, sanıkların tahliye edilmelerine karar vererek duruşmayı erteledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious