Başkanlık yarışında pasaport skandalı

Başkanlık yarışında pasaport skandalı.11957
  • Giriş : 21.03.2008 / 20:59:00

ABD'de kasım ayında yapılacak başkanlık seçiminde aday olan Barack Obama'nın yanı sıra, diğer adaylar Hillary Clinton ile John McCain'in de pasaport bilgilerine yasadışı yoldan bakıldığı ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Obama'nın pasaport bilgilerine bakan sözleşmeli personelin, McCain'in pasaport bilgilerini de incelediği bildirildi.

Bakanlık sözcüsü Sean McCormack, bilgileri inceleyen personelin uyarıldığını, ancak hakkında henüz bir işlem yapılmadığını söyledi.

Hillary Clinton'ın ofisinden yapılan açıklamada da ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice'ın telefonla aradığı Hillary Clinton'a, pasaport bilgilerine 2007 yılında yasadışı yoldan bakıldığı bilgisini verdiği belirtildi.

Başkanlık seçiminde Cumhuriyetçi Parti'den aday olmak için yarışan McCain de yaptığı açıklamada, özür beklediğini söyledi ve olayla ilgili soruşturma açılması talebinde bulundu.

İlk olarak Demokrat parti adaylığında Hillary Clinton ile yarışan Obama'nın pasaport bilgilerine bakıldığı ortaya çıkmış ve Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, Obama'dan özür dilemişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious