Başkanvekili dolandırıcıyı yakalattı

Başkanvekili dolandırıcıyı yakalattı.5868
  • Giriş : 12.05.2008 / 09:14:00

Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Adalı, mahkeme gündemindeki bir dosya ile ilgili ‘Lehte karar çıkartırım’ vaadiyle bir işadamından binlerce dolar alan eski ‘papatya’nın tutuklanmasını sağladı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

ANAYASA Mahkemesi Başkanvekili Sacit Adalı, ‘Boğazlıyan’ markasının isim hakkını ilgilendiren bir dosya ile ilgili olarak kurulan ‘dolandırıcılık tezgahı’nı bozdu. Olay, Yüksek Mahkeme’nin gündeminde bulunan dosyanın, bir firmanın lehine sonuçlanması için ‘iş bitiriciler’in devreye girmesiyle başladı. Emekli bir albayın eşi olan ve bir dönem Semra Özal’ın yakınında yer aldığı için ‘papatya’ olarak anılan DP Milletvekili adaylarından Fatma Figen Özbay, firmaya ‘karar’ güvencesi verdi. Karşılığında 200 bin dolar istedi, paranın yarısını da peşin olarak tahsil etti. Tezgah, parayı verdiği halde işini hallettiremeyen işadamının paniğe kapılması üzerine ortaya çıktı.

HEMEN HAREKETE GEÇTİ

OLAYI duyar duymaz Soluğu Ankara Cumhuriyet Savcılığı’nda alan Başkanvekili Sacit Adalı kendi el yazısıyla hem işadamından hem de para verdiği iddia edilen kişiden şikayetçi oldu. Olaya el koyan polis, iddia sahibi işadamını gözaltına alarak ifadesine başvurdu. ‘Boğazlıyan’ markasının isim hakkı nedeniyle, Kayseri Şeker Fabrikası ile firmasının davalık olduğunu belirten işadamı polise başından geçenleri bir ibr anlattı. Polis, ‘Papatya Figen’i yakalamak için işadamı ile işbirliği yaptı. İş adamı telefon açarak Özbay’a paranın geri kalanını vermek için Ulus semtinde bir pastanede randevu verdi. Polisin hazırladığı para dolu gizli kamera yerleştirilmiş çanta ile randevuya giden işadamının alış verişi dakika dakika görüntülendi. Çantayla pastaneden ayrılmak isteyen Özbay, gözalıtana alındı. Tutuklanarak Sincan Kadın Cezaevi’ne gönderilen Özbay hakkında 3 yıl 9 ay hapis cezası ve hak mahrumiyeti talep etti.

STARGAZETE

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious