Başkent 'Büyük Ankara Festivali'ne hazır

Başkent 'Büyük Ankara Festivali'ne hazır.20414
  • Giriş : 29.06.2009 / 17:29:00

Büyük Ankara Festivali, 3-12 Temmuz tarihleri arasında, Atatürk Kültür Merkezi (AKM) alanında gerçekleştirilecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, festivalde birbirinden değişik ürünlerin yer aldığı yüzlerce stantta, gıdadan, giyime kadar her türlü ihtiyaca cevap verecek özel sokaklar hazırlandı.

Başkentliler, festival çerçevesinde hazırlanan sokaklarda, hem keyifli, hem de hesaplı alışveriş imkanı bulacaklar. Gün boyu düzenlenecek etkinliklerle eğlenceye, her akşam ayrı bir starın vereceği konserlerle de müziğe doyulacak.

Gündüz ayrı, gece ayrı eğlence dolu saatler yaşayacak olan vatandaşlar, dev Hipodrom alanının her noktasında oluşturulan birbirinden değişik yüzlerce etkinlikle coşku dolu günler yaşayacaklar. Festivalde, uluslararası folklor ekipleri ile çeşitli gösteri grupları da yer alacak.

Ankara Ticaret Borsası, Ankara Sanayi Odası, Ayakkabıcılar ve Çantacılar Meslek Odası, Ankara Giyim Sanayicileri Derneği ve GİMAT esnafı başta olmak üzere birçok meslek ve esnaf odasının da kapılarını açacağı festival alanında, tüm vatandaşlar keyifli ve hesaplı alışverişi de doyasıya yaşama fırsatı elde edecekler.

3 Temmuz Cuma günü saat 10.00'da Zafer Çarşısı önünde oluşturulacak kortejin Kızılay'a yürüyüşü ile başlayacak festival, Hipodrom alanında oluşturulan yüzlerce stantta yer alan birbirinden değişik, eğlenceli ve keyifli aktivitelerle 10 gün boyunca Başkentlilere Ankara'da tatil keyfi yaşatacak.

Her gün birbirinden ünlü sanatçıların Başkentlilerle buluşacağı konser programı şöyle:

3 Temmuz Cuma : Serdar Ortaç
4 Temmuz Cumartesi : Yeşim Salkım ve Kıraç
5 Temmuz Pazar : Demet Akalın ve Kutsi
6 Temmuz Pazartesi : Mustafa Sandal
7 Temmuz Salı : İsmail Türüt, Zeynep Başkan, Gökhan Birben
8 Temmuz Çarşamba : Ebru Gündeş
9 Temmuz Perşembe : Zara ve Uğur Işılak,
10 Temmuz Cuma : Ferhat Göçer
11 Temmuz Cumartesi : Muazzez Ersoy ve İzzet Yıldızhan, 209 gelin ve damadın düğün töreni
12 Temmuz Pazar : MFÖ Konseri

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 3-12 Temmuz tarihleri arasında AKM alanında, Cumhuriyet tarihinin en büyük festivalini ikinci kez gerçekleştirileceğini belirterek, tüm Ankaralılar başta olmak üzere, tatillerini başkentte geçirmek isteyen vatandaşları da festivale davet etti.
Gökçek, 10 gün boyunca Türkiye'nin en büyük 18 starının Ankaralılarla buluşacağını ifade ederek, ücretsiz oyun aletlerinde çocukların çılgınca eğleneceğini ve düzenlenecek yarışmalarda binlerce top ve oyuncak dağıtılacağını kaydetti.

Cumhuriyet tarihinde böyle bir festival yapılmadığını iddia eden Gökçek, sabahtan akşama kadar eğlenceye doyacak olan vatandaşların, festival boyunca ucuz ve kaliteli alışverişin de keyfini çıkartacaklarını belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*