Başkent sokaklarında buzda dans

Başkent sokaklarında buzda dans.12901
  • Giriş : 15.12.2008 / 15:04:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 09:15:49

Buz tutan yollarda araçlar adeta dans ederken, ayakta durmakta zorlanan bir çok vatandaş dengesini kaybederek yere düştü.İşte kameralara yansıyan ilginç görüntüler:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Başkent'te gece saatlerinde etkisini artıran soğuk hava, sabah saatlerinde bazı bölgelerde gizli buzlanmaya neden oldu. Kurban Bayramı tatilinin sona ermesinin ardından araçları ile işyerlerine giden vatandaşlar, yollardaki buzlanma nedeniyle zor anlar yaşadı. Buzlanmaya hazırlıksız yakalanan vatandaşlar yol üzerinde araçları ile adeta dans ederken, bir çok araç kaza yapmaktan kıl payı kurtuldu.

Emniyet ekipleri sürücüleri gizli buzlanmaya karşı dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulundu. Evlerinden işyerlerine gitmek için sabahın erken saatlerinde otobüs duraklarına giden vatandaşların bir çoğu buzlanma nedeniyle yaralanmaktan zor kurtuldu. Ayakta durmakta zorlanan vatandaşlar dengesini kaybederek yere düşerken, ayağa bir türlü kalkamayan vatandaşlara yardıma gelenlerde buzdan nasibini aldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Çankaya Belediyesi'ne bağlı ekipler buzlanmayı önlemek için yollarda tuzlama çalışmaları yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*