Başkent trafiğine yeni düzen

  • Giriş : 25.03.2007 / 00:00:00

Kuğulu Alt Geçitleri’nin dün düzenlenen törenle açılmasının ardından yeni trafik düzenlemesi de belli oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kuğulu Alt Geçitleri’nin açılmasıyla, bölgede yapılan YENİ trafik düzenlemesi şöyle planlandı:
“Cinnah Caddesi Atakule istikametinde, Çankaya Caddesi’nin Atakule ile Atatürk Bulvarı arasında kalan bölümü Atatürk Bulvarı istikametinde ve Atatürk Bulvarı’nın Çankaya Caddesi ile Kuğulupark Kavşağı arasında kalan bölümü Kuğulupark istikametinde daha önce düzenlendiği şekilde trafik akışı tek yönlü olarak sağlanacak. Atakule istikametinden gelip, Tunalı Hilmi Caddesi yönüne gidecek sürücüler Çankaya Caddesi ve Atatürk Bulvarı’nı kullanarak tünele girmeden tünelin solunda bulunan yan yolu takip ederek Polonya Caddesi’nden Tunalı Hilmi Caddesi’ne geçebilecekler. Kuveyt Caddesi’nde de trafik akışı Şili Meydanı ve Kuğulupark istikametinde tek yönlü olarak sağlanacak ve her iki tarafına park yasağı getirilecek olup, sürücüler buradan; -Sağa dönerek Cinnah Caddesi’ni takiben, Atakule istikametinde, -Sola dönerek Akay Kavşağı ve Kızılay istikametinde, -Tek yönlü olan Polonya Caddesi’ni kullanarak sağa İran Caddesi’ne, sola ise Tunalı Hilmi Caddesi’ne geçebilecekler.
Güvenlik Caddesi’nin; -Nevzat Tandoğan Caddesi ile Mesnevi Sokak arasında kalan bölümünde trafik akışı Mesnevi Sokak istikametinde tek yönlü olarak sağlanacak.
-Nevzat Tandoğan Caddesi ile Havuzlu Sokak arasında kalan bölümünde trafik akışı Havuzlu Sokak istikametinde tek yönlü olarak sağlanacak olup; adı geçen caddenin her iki tarafına park yasağı getirilmiştir.
Havuzlu Sokak’ta trafik akışı Atatürk Bulvarı istikametinde tek yönlü olarak sağlanacak olup, adı geçen sokağın her iki tarafına park yasağı getirildi.
İran Caddesi’nin Arjantin Caddesi ile Turan Emeksiz Sokak arasında kalan bölümü (ABD Elçi Evi arası) Çankaya Caddesi istikametinde tek yönlü olarak düzenlendi Turan Emeksiz Sokağın; -İran Caddesi ile Atar Sokak arasında kalan bölümü (Çankaya Caddesi yönü) Atar Sokak istikametinde tek yönlü, -Halıcı Sokak ile Atar Sokak arasında kalan bölümde ise trafik akışı yine Atar Sokak istikametinde tek yönlü olarak sağlanacak.
Atar Sokağın Turan Emeksiz Sokak ile Arjantin Caddesi arasında kalan bölümünde, trafik akışı Arjantin Caddesi istikametinde tek yönlü olarak sağlanacak olup, adı geçen sokağın her iki tarafına park yasağı getirildi.
Arjantin Caddesi’nde trafik akışı İran Caddesi istikametinde tek yönlü olarak sağlanacak olup adı geçen caddenin her iki tarafına park yasağı getirildi.
İran Caddesi’nden Tahran ve Arjantin Caddelerine yapılan refüj düzenlemesiyle sola dönüş yasaklanmış olup, bu yöne gitmek isteyen sürücüler Turan Emeksiz Sokağı takiben Atar Sokak’tan Arjantin Caddesi’ne geçiş yapabilecek. Ayrıca Arjantin Caddesi’nden sola dönüş yapılarak İran Caddesi’ni takiben Çankaya Caddesi istikametine gidilebilecek. Ancak, Tahran Caddesi’nden İran Caddesi’ne sola dönüş yapılamayacak.
Tunalı Hilmi Caddesi yönünden gelen sürücüler, -Sola dönerek Cinnah Caddesi ve Gaziosmanpaşa yönüne gidebilecekler -Güvenlik Caddesi istikametinde tek yönlü olan Nevzat Tandoğan Caddesi’ne geçerek Ayrancı ve Dikmen istikametinde gidebilecekler Atatürk Bulvarı ile Güvenlik Caddesi arasında yer alan diğer bazı sokaklarda da trafik akışında yeni düzenlemeler yapıldı.
Bu sokaklar; -Yeşilyurt Sokak’ta trafik akışı Cinnah Caddesi’nden Kuzgun Sokak istikametinde tek yönlü olarak sağlanacak olup, adı geçen sokağın her iki tarafına park yasağı getirildi, -Kuzgun Sokak’ta trafik akışı Mesnevi Sokak’tan Kuveyt Caddesi istikametinde tek yönlü olarak sağlanacak olup, adı geçen sokağın her iki tarafına park yasağı getirildi.
-Güneş Sokak’ta trafik akışı Yeşilyurt Sokak’tan Kuveyt Caddesi istikametinde tek yönlü olarak sağlanacak.
-Katip Çelebi Sokak’ta trafik akışı Cinnah Caddesi’nden Atatürk Bulvarı istikametinde tek yönlü olarak sağlanacak -Bükreş Sokak’ta trafik akışı Atatürk Bulvarı’ndan Cinnah Caddesi istikametinde tek yönlü olarak sağlanacak.
-Fatma Aliye Sokak’ta trafik akışı Farabi Sokak’tan Bükreş Sokak istikametinde tek yönlü olarak sağlanacak.
-Kilis Sokak’ta trafik akışı iki yönlü olarak sağlanacak olup, adı geçen sokağın her iki tarafına park yasağı getirildi.
-Göreme Sokak’ta trafik akışı Cinnah Caddesi’nden Katip Çelebi Sokak istikametinde tek yönlü olarak sağlanacak.
-Budak Sokak’ta trafik akışı Turan Emeksiz Sokak’tan Arjantin Caddesi istikametinde tek yönlü olarak sağlanacak."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious