Başkentin göbeğinde bir sefalet sahnesi!

Başkentin göbeğinde bir sefalet sahnesi!.21131
  • Giriş : 22.11.2007 / 10:06:00

İmrahor'da eski bir yatakhanede 17 aile birden yaşıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İmrahor bölgesinde bulunan eski bir tuğla fabrikasının yatakhanesinde, 17 aile birden yaşıyor. Çoğu işsiz olan aileler, geçimlerini kağıt toplayıcılığı yaparak sağlıyor.


Bir kısmı Çankaya Belediyesi, diğer kısmı ise Mamak Belediyesi’nin sınırları içinde bulunan İmrahor bölgesinde, 17 aile, eski bir tuğla fabrikasının yatakhanesinde bir arada yaşıyor.

Çankaya Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Ankara’ya iş umuduyla Doğu illerinden gelen aileler, mülteci kampını andıran bölgede iki katlı bir binada, yan yana dizilmiş tek göz odalarda yaşam mücadelesi veriyor.

Çoğu işsiz olan aileler, geçimlerini ise kağıt toplayıcılığı yaparak sağlıyor.

Çankaya Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ve Toplumsal Dayanışma Merkezi (TODAM) çalışanlarının barınma, giyim ve sağlık sorunlarını çözüme kavuşturmak amacıyla aileleri ziyaret ettiği belirtilen açıklamada, bölgede kışın gelmesiyle birlikte salgın hastalıkların oluşabileceğine dikkat çekildi. Bu nedenle bölge sakinlerine yiyecek, giyecek yardımıyla birlikte yaşadıkları yerlerin ise ilaçlandığı kaydedildi.

Açıklamada, bölgede oluşabilecek her türlü riske karşı gerekli önlemlerin alındığı ifade edilirken, belediye yetkilileri tarafından, doktor ve hemşire gözetiminde tedavi edilen ailelere gerekli ilaçların sağlandığı bildirildi.


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious