Başkent'te 2 ayrı kaza: 5 yaralı

  • Giriş : 09.04.2007 / 00:00:00

Ankara'da aşırı hız ve dikkatsizlik sonucu meydana gelen 2 ayrı kazada 3'ü ağır toplam 5 kişi yaraladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kaza sonrası araç içerisinde sıkışan 2 sürücü itfaiye ve sağlık ekipleri tarafından kurtarılırdı. Can kaybının olmadığı kazalarda araçlarda büyük çapta maddi hasar meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, Başkent'teki ilk kaza saat 22:30 sıralarında Cemal Gürsel Caddesi Hacettepe Köprüsü üzernide meydana geldi.

Yeliz Uslu'nun kullandığı 06 YL 512 plakalı araç aşırı hız ve dikkatsizlik sonucu kontrolden çıkarak önce köprünün bariyerlerine daha sonrada seyir halindeki 06 BP 253 plakalı araca çarptı. Kazada araçta bulunan Hasan Uslu ve Ramazan uslu ağır şekilde yaralandı. Yol ortasında acı içerisinde uzun süre kurtarılmayı bekleyen yaralılara ilk müdahale çevredeki vatandaşlar tarafından yapıldı.

Sağlık ekiplerinin olay yerine gelmesi ile ilk müdahaleleri olay yerinde yapılan yaralılar daha sonra ambulansla hastaneye kaldırıldı. Savaş alanına dönen olay yerinde kaza sırasında Köprü korkuluklarının bir kısmı koparken Yeliz Uslu'nun kullandığı araçın motoru koparak kaza yerinden 50 metre uzağa sürüklendi.

Başkent'teki ikinci kaza ise saat 02:00 sıralarında Yenimahalle Çarşı Caddesi üzerinde meydana geldi. Oğuz Taşkıran'ın kullandığı 43 EF 254 plakalı araç aşırı hız sonucu kontrolden çıkarak Özcan Aydın'ın kullandığı 06 T 3420 plakalı ticari taksiye çarptı.

Kazada araçta bulunan Tansu Elamir hafif şekilde yaralanırken araç sürücüleri Oğuz taşkıran ve Özcan Aydın araç içerisinde sıkıştı.Yaralı sürücüler araç içesinde uzun süre kurtarılmayı bekledi.

Sağlık ve itfaiye ekiplerinin olay yerine gelmesi ile ilk müdahaleleri araç içerisinde yapılan yaralıları kurtarmak için çalışma başlatıldı. Yarım saat süren bir çalışmanın ardından sıkıştıkları araçtan çıkartılan yaralılar daha sonra ambulansa taşınarak hastaneye götürüldü.

2 ayrı kazada ölen olmazken araçlarda büyük çapta maddi hasar meydana geldi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious