Başkent'te 44 gözaltı çok sayıda silah

Başkent'te 44 gözaltı çok sayıda silah.12419
  • Giriş : 20.10.2008 / 11:34:00

Ankara, Kırıkkale, Giresun ve Hakkari'de eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonlarda organize suç örgütünün 44 üyesi yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Şahısların üzerlerinde ve gösterdiği yerlerde yapılan aramalarda çok sayıda değişik çapta silah ele geçirildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın kontrol ve idaresinde düzenlenen "Silgi" adı verilen operasyonda, adam öldürme, ateşli silah ve kesici aletle yaralama, nitelikli yağma, tehdit, görevli memura mukavemet, uyuşturucu madde bulundurmak ve kullanmak suçlarına karışan Ankara'da 41, Hakkari, Giresin ve Kırıkkale'de birer kişi olmak üzere toplam 44 kişi yakalandı.

Şahısların üzerlerinde ve gösterdiği yerlerde yapılan aramalarda 17 adet tabanca ve bunlara ait şarjör, 6 adet av tüfeği, 651 adet değişik çap ve markada mermi, 330 adet boş kovan, 51 adet av fişeği, 24 adet şarjör, 5 adet bilyeli ses-gaz tabancası, 201 adet senet, 2 adet çek, 2 adet sustalı bıçak, 1 adet çelik yelek, 760 gram hint keneviri ele geçirildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcısı'nın talimatıyla Hakkari, Kırıkkale ve Giresun'da yakalanan 3 kişi Ankara Emniyet Müdürlüğüne getirildi.

Ankara Emniyeti'nde yapılan sorgulamalarının ardından 12 kişi serbest bırakılırken, 32 kişi haklarında düzenlenen suç evrakları ile birlikte Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*