Başkentte büyük birleşme yakın

Başkentte büyük birleşme yakın.7221
  • Giriş : 29.05.2009 / 12:19:00

Ankaraspor Başkanı Ahmet Gökçek, Ankaragücü Kulübü ile birleşme konusunda sona yaklaştıklarını söyledi. Birleşme gerçekleşirse lig önümüzdeki sezon 17 takımla oynanacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Ankaragücü-Ankaraspor birleşmesinde son yaklaşılıyor. İki kulüp anlaşmaya varırsa Ankaragücü adı altında birleşecek. Birleşme gerçekleşirse yönetmelik gerekiği Turkcell Süper Lig önümüzdeki sezon 17 takımla oynanacak.

NTV Spor'da yayınlanan Spor Merkezi programına telefonla bağlanan Ankaraspor Başkanı Ahmet Gökçek, iki kulüp arasında görüşmelerin devam ettiğini ve hafta sonuna kadar konunun netlik kazanmasını beklediklerini söyledi.

Gökçek, "İki takımın önümüzdeki sezon planlamasını yapması gerekiyor. Bunun için de konunun bir an önce netlik kazanması lazım. Görüşmeler devam ediyor. Bizim tarafımızdan bir sorun olmadığı ortada. Ankaragücü yönetiminin kararını bekliyoruz. İnşallah son dakikada ufak tefek pürüz çıkıp bu olay bozulmaz. Biran önce olması için dua ediyorum” dedi.

Sadece yönetim ve delege bazında yeni yönetimin eşit olmasını beklediklerini ifade eden Ahmet Gökçek, sadece bunu şart koyduklarını ve Ankaragücü yönetiminden bunun cevabını beklediklerini söyledi.

Birleşme olduğu takdirte takımın adının Ankaragücü olacağının altını çizen Gökçek, "Bütün yatırımlarımız Ankaragücü üzerine olacak. Çünkü önümüzdeki sezon 100. yılını kutlayacak. Şampiyonluğa oynayan bir takım hedefliyoruz. Gerçekten Ankaragücü'nün bunu yapabileceğine inandığımız için elimizden gelen her şeyi vargücümüzle yapacağız. Bizim taraftar desteğimiz Ankaragücü'ne göre daha az. Onlar da bizim maddi olanaklarımıza sahip değiller” diye konuştu.

Gökçek ayrıca birleşme olmazsa Ankaraspor'un yoluna devam edeceğini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*