Başkentte doğalgaz kesintisi

Başkentte doğalgaz kesintisi.6054
  • Giriş : 05.07.2009 / 14:14:00

ASKİ tarafından sürdürülen altyapı çalışmaları nedeniyle Çayyolu 2, Dodurga, Türkkonut bölgesine yarın 8 saat doğalgaz verilemeyeceği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başkent Doğalgaz Dağıtım AŞ Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, ASKİ tarafından yapımı sürdürülen ''İncek Yolu Deşarjları ile Dodurga Pissu ve Yağmur Suyu Kolektör Hatları Alt Yapı İnşaatı'' kapsamında, Çayyolu mevkisinde Dodurga hatlarına ait menfez hattında devam eden kazı çalışmalarının Başkentgaz'a ait orta basınç hattına isabet ettiği belirtildi.

Menfez hattının yapımı için gerekli olan inşaat ve kazı çalışmalarının devam edebilmesi için doğalgaz hattının, çalışmalara engel olan kısımdan iptal edilerek farklı bir güzergahtan döşenmesi gerektiği ifade edildi.

Açıklamada, ''deplase işlemi'' sırasında, Çayyolu 2, Dodurga, Türkkonut bölgesine, yarın saat 08.00'den itibaren yaklaşık 8 saat doğalgaz verilemeyeceği bildirildi.

Doğalgaz verilemeyecek bölgedeki abonelere bilgilendirme anonsları yapılacağı, aynı zamanda bu bölgedeki tüm abonelerin, kesinti sırasında ve sona ermeden hemen önce, doğalgazla çalışan cihazlarını ''mutlaka'' kontrol edip kapalı konuma getirmeleri gerektiği kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*