Başkent'te kar maskeli soygun

Başkent'te kar maskeli soygun.13643
  • Giriş : 18.01.2009 / 08:35:00

Ankara'nın Mamak ilçesinde bir kuyumcu dükkanı, kar maskeli ve pompalı tüfekli 3 kişi tarafından soyuldu. Soyguncular, çaldıkları yüklü miktarda altınla kaçtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Kasım ve Aralık aylarındaki kuyumcu soygunlarının ardından Ankara'da bu akşam bir maskeli soygun olayı daha yaşandı. Akşam saatlerinde Mamak Şahintepe Mahallesi 1. Cadde üzerinde bulunan Kadir Deniz'e ait Arzum Kuyumculuk'a gelen kar maskeli ve pompalı tüfekli 3 soyguncu, dükkan çalışanını tehdit ederek vitrindeki altınları almaya başladılar.

Dükkan çalışanının direnmesi üzerine pompalı tüfekle dükkanın tavanına bir el ateş eden soyguncular, çaldıkları altınlarla birlikte krem rengi Şahin marka otomobile binerek olay yerinden kaçtılar. Soygun ihbarı üzerine çevrede geniş güvenlik önlemleri alan polis, soyguncuların kaçtıkları otomobili araştırmaya başladı.

Çevredeki bütün yolların kesilmesine rağmen soyguncular yakalanamadı. Soygunun ardından Ankara Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme ekipleri kuyumcu dükkanına gelerek parmak izi çalışması yaptı. Dükkan sahibi Kadir Deniz ve dükkan çalışanından bilgi alan polis, dükkan içindeki güvenlik kamerası görüntülerini de izledi. Polis, kuyumcunun yanındaki dükkanda çalışan 2 görgü tanığını sorgu için emniyete götürdü.

Soygun sırasında kuyumcu dükkanı sahibi Kadir Deniz'in işyerinde olmadığı öğrenildi. Görgü tanıkları, bir el silah sesi duyduklarını, kar maskeli soyguncuların vitrindeki altınları topladıktan sonra hızla olay yerinden kaçtıklarını söyledi. Dükkan sahibi Deniz, soyguncuların yüklü miktarda altın çaldıklarını ifade etti.

ANKARA'DA 3 AY İÇİNDE ÜÇÜNCÜ KAR MASKELİ KUYUMCU SOYGUNU

Ankara Altındağ'da 8 Kasım 2008'de kar maskeli ve pompalı tüfekli 5 soyguncu, bir kuyumcu dükkanından 200 bin YTL değerinde altın çalarak kayıplara karışmış, 31 Aralık gecesi ise Mamak Natoyolu Caddesi'ndeki bir kuyumcu, kar maskeli iki soyguncu tarafından soyulmuştu. Polis, soygunu gerçekleştirenlerin aynı kişiler olup olmadığını araştırıyor. Polisin olayla ilgili incelemeleri çok yönlü olarak devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*