Başkentte Makarna Şenliği

  • Giriş : 26.08.2006 / 00:00:00

Başkent Gençlik Şenliği'nde dans ederek eğlenen gençler, makarna yiyerek kapıştılar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Şenlikte en çok ilgi gören makarna yarışmasında yarışmacıların yüz ve elleri makarna ve ketçaba bulanınca ortaya çıkan görüntü izleyenleri olduğu kadar kendilerini de güldürdü.
Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Sincan'da bulunan Harikalar Diyarı Gençlik Merkezi'nde 'Makarna Şenliği' düzenlendi. Şenlikte gönüllerince eğlenen gençler oynadıkları çeşitli oyunlarla stres attı.

Çeşitli yarışmaların yapıldığı şenliğe gençler, büyük ilgi gösterdi. Şenlik 'break dansçıları'nın gösterileri ile başladı. Dansçılar yaptıkları birbirinden ilginç hareketleriyle izleyenlerden büyük alkış aldı.

Sincan Gençlik Merkezi'ne üye gençlerinin kızlı erkekli katıldığı, çuval yarışmasında gençler birinci olmak için uğraşırlarken, aralarından bazıları birbirlerine çarparak düştümesi ortaya eğlencili görüntüler çıkardı. Yarışmada yapılan halat çekme yarışması da ilgiyle izlendi.

Gençlik şenliğinde en büyük ilgiyi makarna yeme yarışması gördü. Bir makarna firmasının dağıttığı makarnaları elleriyle yiyen gençler, ortaya ilginç görüntülerin çıkmasına neden oldu. Yarışmaya katılan bir erkek yarışmacı kazanmak için herkesin yaptığı gibi elle yemeği bırakıp, ellerini kullanmadan ağzını makarna kasesine sokarak, yemeğe başladı. Bu şekilde bir kase makarnayı arkadaşlarından önce bitiren erkek yarışmacı, ilginç yarışmanın da birincisi oldu. Ketçaplı makarnayla yapılan yarışma sonrasında, yarışmacıların yüz ve elleri makarna ve ketçaba bulanınca ortaya çıkan görüntü izleyenleri olduğu kadar kendilerini de güldürdü. Yarışmada birinci olanların ödülü yine makarna oldu.

Şenlikte ayrıca, Sincan Gençlik Merkezi'ne üye olan gençlerin kurduğu, Türk Halk Müziği Grubu, Ritim Grubu ve Pop Müziği gubu seslendirdikleri şarkılarla gençleri eğlendirdi. Şarkıları dinleyen gençler dans ederek müziklere eşlik etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious