Başkent'te meydanların galibi kim?

Başkent'te meydanların galibi kim?.75399
  • Giriş : 22.03.2009 / 09:16:00
  • Güncelleme : 04.05.2010 / 19:48:18

Sandık günü yaklaştıkça liderlerin düzenlediği miting sayısı da artıyor. Bugün Erdoğan da Baykal da Ankara'da idi. Peki Başkent'te meydanların galibi kim oldu?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sincan'da seçmenlerin karışına çıkan Başbakan Erdoğan, Baykal'ın "% 52'nin altı iktidar için başarısızlıktır" sözlerini değerlendirdi. Bu sözlerden oldukça keyif duyan Başbakan "Senin gibi muhalefete kurban olayım" dedi.

CHP lideri Deniz Baykal da Başbakan'la aynı saatlerde Ankara'daydı. Tandoğan mitinginde Başkentlilere, Ankara adaylarını tanıtan ve onlardan oy isteyen Baykal'ın hedefinde yine Erdoğan vardı. "İktidar olmak ayrıdır adam olmak ayrıdır" sözleriyle Erdoğan'a yüklenen CHP lideri, Yüksek seçim Kurulu'nun oy kullanmak için getirdiği TC Kimlik numarası zorunluluğunu sert bir dille eleştirdi.

KANAL D, CHP'Yİ 2'YE KATLADI!

Peki AK Parti ve CHP mitinglerine katılım ne kadar oldu? Hangi lider kaç kişiye hitap etti?

Kanal D'nin haberine göre Erdoğan'ın miting yaptığı Sincan Meydanı'nda 20 bin, Baykal'ın miting yaptığı Tandoğan Meydanı'nda ise 80 bin kişi vardı.

Fakat Emniyet'ten bildirilen resmi rakamlara göre 200 bin kişi kapasiteli Sincan Meydanı'nda 125 bin kişi, Tandoğan Meydanı'nda ise 40 bin kişi bulunuyordu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*