Başkent'te pazarcı deposu yandı

Başkent'te pazarcı deposu yandı.9796
  • Giriş : 13.05.2009 / 08:14:00

Ankara'nın Altındağ ilçesinde pazarcıların depo olarak kullandığı binada yangın çıktı. Maddi hasara neden olan yangının, kundaklama sonucu çıktığı ileri sürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Gültepe Caddesi üzerinde pazarcıların depo olarak kullandıkları binada, gece geç saatlerde yangın çıktı. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Deponun boş sandıkla dolu olması nedeniyle itfaiye ekipleri yangını söndürmekte güçlük çekti. Yangın deponun içerisinde başladı, daha sonra tavana sıçradı. İtfaiye ekipleri yangına anında müdahale etti. Ekiplerin suyu bitince olay yerine su tankeri getirilerek, itfaiye araçlarına su takviyesi yapıldı. Yangının çevredeki evlere sıçrama ihtimaline karşı vatandaşlar evlerinden dışarı çıkartıldı. Tedaş ekipleri ise binanın elektriğini kesti. Yaklaşık yarım saat süren yangını, vatandaşlar korku dolu gözlerle izledi. Yangını söndüren itfaiye ekipleri soğutma çalışması yaparken, binadaki sandıkları dışarıya çıkardı.

Deponun kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce yakıldığı ileri sürüldü. Yangını söndüren itfaiye ekipleri, daha sonra yangının çıkış sebebini araştırdı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*