Başkentte rock festivali

  • Giriş : 13.10.2007 / 16:54:00

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan ''Ankarock'' festivali 20 Ekim'de izleyicileri ile buluşuyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yaptıkları ''sert'' müziklerle tanınan 6 grubun sahne alacağı festivalde, sahneye ilk olarak Türkçe ''hardcore'' yapan ''Tahrip'' çıkacak. Saat 14.30'da izleyicilerle buluşacak olan grup, müzikal anlamda olduğu kadar sahne şovları ile de dikkat çekiyor.

Sert ve enerjik ''death metal'' müzikleri ile bilinen ''Burst Appeal'' grubu, organizasyonun ikinci konuğu olacak.

Bu yıl içinde demoları çıkan ''Origam'', bestelerinin yanı sıra Power Metal'den Thrash Metal'e uzanan yelpazedeki coverlarıyla da seyirciyi coşturmayı hedefliyor.

Festivalde yer alacak olan ''Dreamtone'', Türkiye'nin sayılı ''Progressive metal'' gruplarından biri olarak tanınıyor. Blind Guardian'ın vokali Hansi Künsch ile ortak bir çalışma hazırlığında da olan grup saat 18.00'de sahnede olacak.

Ankarock'un konukları arasında Eskişehir'den de bir grup yer alacak. ''Black metal'' tarzında iki albümü olan ''Black Omen'' saat 19.00'da izleyicilerin karşısına çıkacak.

Günün son grubu ''Raven Woods'' ise alışılmışın dışındaki teknik ''death/black metal'' tarzı ile dikkat çekiyor. Mercan Dede'nin eşlik ettiği son albümleri 2006 yılında piyasaya çıkan Raven Woods, saat 20.00'de sahnede olacak.

If Performance Hall'de saat 14.00'te başlayacak festivalin giriş ücreti 5 YTL olarak açıklandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious