Başkentte seri katil paniği

  • Giriş : 20.12.2006 / 00:00:00

Ankara'da 2 gün içinde aynı silahla 2 marketçi öldürüldü, biri de saldırıya uğradı. Delilleri inceleyen polis, 40 ekiple olayı araştırıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ramazan Bayramı'nda 3 günde 7 cinayet işleyen seri katillerin Türkiye'yi şoka sokmasının ardından, Ankara'da polis yeni bir seri katil alarmına geçti. Başkentte 2 gün içerisinde aynı silahla iki marketçi öldürüldü, biri de yaralandı.

İlk olay geçen cuma sabaha karşı yaşandı. Esat'taki Eser Kardeşler adlı markete 03.00 sıralarında gelen kimliği belirsiz bir kişi, işyeri sahibi Muhittin Eser'i başından tek kurşunla öldürdü. Saldırgan kaçtı. Bir gece sonrada Kayaş'taki Öztürk Market'e gelen kimliği belirsiz bir kişi, market sahibi Bülent Öztürk'ü 3 kurşunla öldürdü.

Aynı gece geç saatlerde Batıkent Uğur Mumcu Mahallesi'nde Çağdaş Market'in sahibi Ali Tahtacı'ya yönelik saldırı ihbarı polisi alarma geçirdi. Markete gelen kimliği belirsiz bir kişi, 2 kurşun sıkarak Tahtacı'yı öldürmek istedi, ancak atik davranan market sahibi olaydan yara almadan kurtuldu. İşyerinden para alamayan zanlı, kendisini bekleyen araçla kayıplara karıştı.

Delilleri inceleyen polis, 3 olayda kullanılan 9 milimetrelik tabancanın aynı olduğunu belirledi. Üç eylemi de az sayıda kurşunla gerçekleştiren zanlı ya da zanlılar için 40'a yakın ekip alarma geçti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious