Basketbol maçında olaylar çıktı

  • Giriş : 18.06.2006 / 00:00:00

Tekerlekli sandalyelilerin basketbol maçında olaylar çıktı, maç 4 saatte tamamlanabildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İzmir Celal Atik Spor Salonu'nda saat 14.00 başlayan maç çıkan olaylar nedeniyle ancak saat 18.00'de tamamlanabildi. Çıkan olaylar nedeniyle uzatmaların son bir dakikası seyircisiz oynanırken, olaylara karışan Büyükşehir Belediyesi ve Beşiktaşlı taraftarlar gözaltına alındı.

Maçın ilk periyodu İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 16-12 üstünlüğü ile sona ererken, devreyi de ev sahibi ekip, 31-24 önde kapattı. Üçüncü periyotta, farkı koruyan İzmir ekibi, periyodu 49-41 önde kapamayı başardı. Son periyotta oyuna ağırlığını koyan Beşiktaş, skoru 63-60'a getirdi. Mücadelenin tamamlanmasına 11 saniye kala yedek oyuncuların oturduğu bölümden hakemlere küfür edilmesi üzerine oyunu durduran hakemler soyunma odasına gitti. Hakemlerin kısa süre sonra yeniden salona dönmeleriye tekrar başlayan karşılaşmada, uzatma süresinin tamamlanmasına 6 saniye kala Beşiktaş 3 sayılık basketle 63-63 eşitliği sağladı.

Maçın normal süresinde iki takımın yenişememesi üzerine 5 dakikalık uzatmaya geçildi. Normal süresi 63-63 berabere tamamlanan maçın 5 dakikalık uzatma bölümünde olaylar çıktı. Hakeme tepki gösteren ev sahibi ekibin taraftarlarına çevik kuvvet ekipleri müdahale etti. Olaylar koridor ve salon dışına kadar taştı. Olayları yatıştırmakta zorluk çeken polis kodidordaki olayları yatıştırmak için ise biber gazı kullandı.

Karşılaşmanın bitimine 1 dakika kala her iki takımın taraftarları salondan çıkarıldı. Bu sırada İzmir Büyükşehir taraftarlarının hakemlere küfür etmeleri üzerine oyun yeniden durdu. Çevik kuvvet ekipleri biber gazı kullanarak, her iki takımın taraftarlarını salondan çıkardı. Bunun üzerine Büyükşehir Belediyesi sporcuları salonu terk etti. Bir müddet sonra Büyükşehir Belediyeli oyuncuların salona dönmesi üzerine maç tekrar başladı. Ancak son bir dakika Büyükşehir Belediyesporlu oyuncular topa hiç müdale etmedi ve uzatmada Beşiktaş rakibine 79-69 üstünlük sağladı ve şampiyonluğa ulaştı.

Beşiktaşlı oyunculara şampiyonluk kupasını İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor İşleri Daire Başkanı Selman Nalbantoğlu verdi. Karşılaşma sonrasında salonu terk eden ev sahibi takım, kupa törenine çıkmadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious