Basketbolda kura heyecanı

  • Giriş : 14.09.2006 / 00:00:00

Tadım Türkiye Kupası Eleme Grupları Kura Çekimi Abdi İpekçi Spor Salonu VIP Salonu'nda gerçekleştirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kura çekiminde Ligler Direktörlüğü Yetkilileri, Tadım Gıda Genel Müdürü Abdurrahman Yuvalı, Galatasaray Cafe Crown, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Selçuk Üniversitesi dışındaki 13 kulüp temsilcisi ve çok sayıda basın mensubu yer aldı.

Açılış konuşmasını yapan Türkiye Basketbol 2. Ligi Direktörü Ayhan Özgümüş, katılımcılara hoş geldiniz dileklerini sunarken "2006-07 Tadım Türkiye Kupası Kupası kura çekimine hepiniz hoş geldiniz. Bu yıl 22'incisinin organize edildiği Türkiye Kupası, iki senedir Tadım Gıda'nın sponsorluğunda oynanıyor. 2 senedir bizlere destek vererek sponsorluk yapan Tadım Gıda adına Genel Müdür Abdurrahman Yuvalı ve naklen yayınlarla destek veren SKY TÜRK Genel Müdürü Barış Tünay'a teşekkür ediyoruz" dedi.

Türkiye Basketbol 2. Ligi Direktörü Ayhan Özgümüş'ün ardından söz alan Tadım Gıda Genel Müdürü Abdurrahman Yuvalı yaptığı açıklamada, şunları söyledi;

"Bildiğiniz gibi basketbolda geçen sene başlayan birlikteliğimizi bu sene de sürdürüyoruz. Tadım Gıda olarak basketbola verdiğimiz destek nedeniyle son derece memnun ve gururluyuz. Umut ederiz ki birlikteliğimizi uzun yıllar sürdürürüz. İlk günden bu yana Basketbol parlayan bir yıldız olduğunu ifade ediyoruz. Tadım Gıda olarak basketbolu seviyoruz, destek vermekten çok memnunuz. Başta yayıncı kuruluş SKY TÜRK olmak üzere, tüm kulüplere başarılar diliyorum. Umarım her zamanki gibi keyifli mücadeleler izleriz.".

- MÜSABAKALAR KONYA, SAMSUN, MANİSA VE SAKARYA'DA -

Türkiye Basketbol Federasyonu Ligler Direktörlüğü ve Tadım Gıda işbirliği ile organize edilecek 22. Tadım Türkiye Kupası Erkekler Eleme maçlarının 28 Eylül 2006 - 2 Ekim 2006 tarihleri arasında oynanacağını belirten Ayhan Özgümüş müsabakaların Konya, Manisa, Sakarya ve Samsun illerinde düzenleneceğini belirtti.

22. Tadım Türkiye Kupası'nın 5 gün boyunca oynanacağını belirten Ayhan Özgümüş, "22. Tadım Türkiye Kupası'nın yazılı ve görsel basında daha fazla yer almasını ve mücadelelerin yayınlamasını arzu ediyoruz" dedi.

Özgümüş, 1. tur eleme müsabakalarının tek devreli lig usulü ile oynanacağını ve grupların tespitinde 2005-06 sezonu sonunda (play-off öncesi) ligdeki sıralamanın esas alınacağını belirtti. Eleme grupları sonunda gruplarda birinci ve ikinci sırada yer alan takımlar (8 takım) TBF Yönetim Kurulu'nca belirtlenecek bir ilde "Final-8" müsabakalarını oynamaya hak kazanacak.

1. Grup 1.Alpella, 2. Efes Pilsen, 3. Beşiktaş Cola Turka, 4. Banvit

2. Grup 5.Türk Telekom, 6. Tekelspor, 7. Fenerbahçe Ülker, 8. Galatasaray Cafe Crown

3. Grup 9. Darüşşafaka, 10. Pınar Karşıyaka, 11. Beykoz, 12. Mersin BŞB.

4. Grup 13. Tofaş, 14. Casa TED Kolejliler 15.Selçuk Üniversitesi, 16. Oyak Renault

Çekim sonrasında oluşan gruplar ve oynanacak iller şöyle oluştu;

KONYA İLİ Samsun İLİ MANİSA İLİ Sakarya İLİ

1.Fenerbahçe Ülker 1.Selçuk Üni. 1.Darüşşafaka 1.GS Cafe Crown

2.BJK Cola Turka 2.Banvit 2.Efes Pilsen 2.Alpella

3.Tofaş 3.Türk Telekom 3.Tekelspor 3.Pınar Karşıyaka

4.Mersin BŞB. 4.Beykoz 4.Casa Ted Klj. 4.Oyak Renault

- 22. TADIM TÜRKİYE KUPASI Konya VE MANİSA'DA BAŞLAYACAK -

Yayıncı kuruluş Sky Türk ile birlikte yapılan toplantılar sonunda Konya ve Manisa illerinde oynanacak maçlar 28-29-30 Eylül 2006 tarihlerinde, Samsun ve Sakarya illerinde oynanacak maçlar ise 30 Eylül-1 Ekim-2 Ekim 20006 tarihleri arasında yapılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious