Başkomutan Genel Kurmay Başkanına sahip çıktı

Başkomutan Genel Kurmay Başkanına sahip çıktı.10778
  • Giriş : 15.12.2007 / 09:45:00

"Büyükanıt istifa" sesleri yükseldi. Cumhurbaşkanı Gül'den tepki geldi. Gül son sözü söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'a karşı yapılan "istifa" çağrılarına Cumhurbaşkanı Abdullah Gül el koydu. Orgeneral Büyükanıt'a sahip çıkan Gül, istifa çağrılarını, ''Herkes görevinin başında, öyle şey olmaz'' sözleriyle değerlendirdi.

Kazakistan'da temaslarda bulunan Cumhurbaşkanı Gül de, Büyükanıt'a yönelik istifa çağrılarını değerlendirdi.

Gül, Türkiye'nin teröre karşı büyük bir mücalede verdiğini belirterek, "Bütün içgüvenlik harekatını Silahlı Kuvvetler götürüyor. Bunlar bir günde halledilecek meseleler değil. Hepimiz, çok daha fazla bütünleşmeliyiz. Çok zor şartlar altında, kahramanlık yapılıyor orada. Kolay iş değil" dedi.

Terörle mücadelenin yürütüldüğü yerleri bizzat gidip gördüğünü söyleyen Gül, "Dünyanın en zor coğrafyasında mücadele ediliyor. Bu mücadelelerin içinde olan önemli şeyleri hiç polemik konusu yapmamamız lazım" diye konuştu.

Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "teröre bulaşmamış insanların dağdan indirilmesi" yönündeki önerileri için de, "Bunları Milli Güvenlik Kurulu'nda son derece açık bir şekilde değerlendiriyor, tartışıyoruz" ifadesini kullandı.

İSTİFA TARTIŞMASI

11 Aralık'ta konuşan Büyükanıt, terörün hem siyasallaştığını hem legalleştiğini söylemişti.

Bu sözler üzerine bazı MHP'li milletvekilleri Büyükanıt'ı istifaya çağırmışlardı. Dün bir açıklama yapan MHP lideri Devlet Bahçeli ise istifa çağrılarına katılmadığını açıklamıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious