Başkonsolosluk'taki saldırıyı kimse üstlenmedi

Başkonsolosluk'taki saldırıyı kimse üstlenmedi.23562
  • Giriş : 09.07.2008 / 16:45:00

ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu önündeki saldırıyı henüz üstlenen olmadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu önündeki saldırıyı henüz üstlenen olmadığını belirterek, ''Ama detayıyla bütün ihtimaller göz önüne alınarak değerlendiriliyor'' dedi.

Olay yerinde incelemelerde bulunan Bakan Atalay, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, şehit polislere rahmet, ailelerine de başsağlığı dilediğinde bulundu. Atalay, sözlerine şöyle devam etti:

''Olay taze. Her boyutuyla araştırılıyor. Bilgiler var, ama onları şimdi değerlendireceğiz. Sanıyorum çok gecikmeden de sizlere ve kamuoyuna olayın bütün boyutlarıyla ilgili daha geniş bir açıklama yapılır. Şu anda bunun ötesinde söyleyeceğim pek fazla bir şey yok. Biliyorsunuz, ortada arabayla ilgili bir konu var. O boyutu, öldürülen teröristlerin kimlikleriyle ilgili ve çevresiyle tespitler ve değerlendirmeler, araştırmalar söz konusu. Bunların hepsi toparlandıktan sonra bir açıklama yapılacak."

İçişleri Bakanı Atalay, bir soru üzerine, saldırıda tek bir aracın söz konusu olduğunu ve onunla ilgili tespitlerin yapıldığını belirterek, ''Plakası biliniyor'' dedi.

Olayı üstlenen bir örgüt olup olmadığına yönelik bir soruyu da Atalay, ''Üstlenen yok şu anda. Ama detayıyla bütün ihtimaller göz önünde alınarak değerlendiriliyor'' yanıtını verdi.

Olayda kaç teröristin olduğu şeklindeki soru üzerine Atalay, ''3 tanesi burada. Arabada 1 kişi olduğu yönünde görgü tanıklarının ifadesi var. Kesinliğe ulaşılmış değil. Hatta onun da yaralı olma ihtimali var'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*