Başmüzakereci için 3 isim

Başmüzakereci için 3 isim.9328
  • Giriş : 23.11.2008 / 14:43:00

TBMM Dışişleri Komisyonu Sözcüsü ve AK Parti Çankırı Milletvekili Suat Kınıklıoğlu, başmüzakereci görevi için üç kişinin adının geçtiğini söyledi, "takdir Başbakanın" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TBMM Dışişleri Komisyonu Sözcüsü ve AK Parti Çankırı Milletvekili Suat Kınıklıoğlu, başmüzakereci görevi için üç kişinin adının geçtiğini belirterek,''Başbakan kimi takdir ederse o olacaktır. Görev bize uygun görülürse büyük onur duyarız'' dedi.

Kınıklıoğlu, düzenlediği basın toplantısında, ülkenin dış politikasını takip edecek milletvekillerine ihtiyaç duyulduğunu belirterek, bu görevi yürütmenin bu dönemde kendilerine verildiğini söyledi.

Bu durumun seçim bölgesindeki seçmene gurur vermesini arzuladığını ifade eden Kınıklıoğlu, ''Biz parti olarak bir ekibiz ve herkese düşen bir görev var. Başmüzakereci için üç kişinin adı geçiyor. Başbakan kimi takdir ederse o olacaktır. Görevin kime nasip olacağı şu anda belli değil. Görev bize uygun görülürse büyük onur duyarız'' dedi.

Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'la ilgili olarak çeşitli manipülasyonların yapıldığını vurgulayan Kınıklıoğlu, şunları kaydetti:

''Terörist Öcalan'ın işkence gördüğü iddia ediliyor ve insanlar buna inanarak sokağa dökülüyor. Bizim amacımız bunun önüne geçmek, kendimizi sağlama almak. Biz bu konuda kendimizi sağlama almak istiyoruz. Orada başka mahkumlar kalmaya başladığında ve iddialar onlara sorulduğunda onlar böyle bir şeyin olmadığını söyleyeceklerdir. Biz de bu sayede ortaya atılan manipülasyonların önüne geçmiş olacağız. Abdullah Öcalan bir terörist ve mahkum.''

Parti olarak yerel seçimlere ağırlık verdiklerini belirten Kınıklıoğlu, seçimlere en iyi hazırlanan partinin AK Parti olduğunu sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*